wtorek, 13 czerwca 2017

Twój "internet" może być zhakowanyPublikacje, coraz częściej szokują obywateli. Chociaż, mówi się wiele o wolności słowa, niewiele wspomina się jednak o możliwościach organizacji rządowych, które z łatwością podsłuchują telefony czy hakują routery.Małe urządzenie, zakurzone leżące w kącie na szafie, może stać się łatwym celem dla hakerów. W tym jak podaje WikiLeaks dla CIA. Dwa tygodnie temu pojawiły się pierwsze wzmianki o zawartości tajnych dokumentów CIA opublikowanych w zbiorze Vault 7. Opisane są w nich informacje w jaki sposób CIA wykorzystuje luki bezpieczeństwa w popularnych routerach sprzedawanych przez firmy takie jak D-Link czy Linksys. 

Hakerzy włamują się do routera nadpisując jego oprogramowanie umożliwiając zdalne monitorowanie ruchu sieci. Co więcej są w stanie kontrolować nie tylko ruch w sieci, ale także dodawać "od siebie" treści nie przeglądane przez użytkownika. Eksperci podkreślają, że laicy będą mieli spore problemy aby sprawdzić, czy ich router jest kontrolowany. Po inwigilacji nie ma śladu, jedyna rzecz jaką można stwierdzić na pewno to, że jak podkreślał Matthew Hickey badacz bezpieczeństwa i założyciel Hacker House "Jedyna rzecz jaką możesz podejrzewać to, wszystko co robisz w internecie, może przepływać przez CIA". 

Większość użytkowników nie pamięta o aktualizacjach systemu w komputerach, nie mówiąc już o routerach. Jak podają eksperci najlepszym rozwiązaniem jest systematyczne aktualizowanie oprogramowania urządzenia. Wszystkie luki w bezpieczeństwie są przeważnie na bieżąco aktualizowane przez wydawców.

źródło: wired.com

1 komentarz:

  1. Już o tym czytałem... Czytałem też o ciekawym zagrożeniu, o którym tu nie ma:
    Industroyer - malware zdolny rozwalać sieci energetyczne.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf