środa, 6 grudnia 2017

Facebook używa Sztucznej Inteligencji aby inwigilować użytkownikówFacebook coraz bardziej zaskakuje. Tym razem największy portal społecznościowy poinformował, że zaczyna monitorować użytkowników dzięki technologii AI (Artificial Inteligence - Sztucznej Inteligencji).


Facebook testował tę technologię przez dziewięć miesięcy w USA. Opublikowano niedawno informację, o rozpoczęciu wdrażania tej technologii poza Stanami Zjednoczonymi.  Ostatecznie będzie dostępna na całym świecie, z wyjątkiem Unii Europejskiej, ze względu na przepisy dotyczące ochrony prywatności w ramach ogólnej ustawy o ochronie danych., które ograniczają wszelkie formy profilowania. FB i Mark Zuckerberg twierdzą, że AI skanuje posty użytkowników pod kątem przesłanek związanych z myślami samobójczymi lub jakimikolwiek możliwościami zagrożenia. 
AI skanuje posty udostępniane przez użytkowników. Jeżeli którykolwiek z nich zostanie wykryty jako potencjalnie "niebezpieczny" automat przesyła tą informację dalej do moderatorów, którzy oceniając ryzyko ewentualnie kontaktują się z lokalną policją. 

W odniesieniu do statystyk samobójstw, wydaje się, że inicjatywa FB jest w 100% szlachetna. Należy jednak pamiętać że monitorowanie treści publikowanej przez użytkowników w czasie rzeczywistym może posłużyć do ich pełnej inwigilacji. Co więcej może posłużyć jako podstawa do tworzenia profilu osobowości. 

System filtrowania treści dotychczas działał na zasadach zgłoszenia. W przypadku gdy treść publikowana w portalu była zdaniem użytkownika "nie odpowiednia" miał on prawo zgłosić ten fakt. Dotychczas większość zgłoszeń była rozpatrywana przez moderatorów, lub prosty program do wychwytywania "zakazanych" słów. Wprowadzenie inteligentnego rozwiązania umożliwia w znacznie szybszy sposób kontrolowanie treści zamieszczonej na portalu.

źródło: dispropaganda.com


1 komentarz:

  1. (...)Ostatecznie będzie dostępna na całym świecie, z wyjątkiem Unii Europejskiej, ze względu na przepisy dotyczące ochrony prywatności w ramach ogólnej ustawy o ochronie danych., które ograniczają wszelkie formy profilowania.(...)
    No to można wejść na Chińczyka (przez TORa czy VPNa) i wejdzie się jurysdykcję UE...

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf