czwartek, 28 marca 2019

"By ucieczka była niemożliwa" - AI w chińskich więzieniach

Więzienie dla VIP-ów w Chinach wdraża system monitorowania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w celu kontrolowania skazanych - śledząc każdy ich ruch, aby „nauczyć się” ich wzorców zachowań i nienormalnej aktywności.

Państwowe więzienie Yancheng zainstalowało sieć kamer w każdej komórce i każdym zakątku budynku, co według niektórych ekspertów uniemożliwi ucieczkę, nawet jeśli więźniowie są w stanie przekupić strażników (od których oczekujemy, że system będzie używany do monitorowania jako dobrze).

Po miesiącach intensywnej budowy, modernizacji systemu nadzoru w obiekcie o powierzchni 40 hektarów w Yanjiao, Hebei jest już prawie ukończona, kilka źródeł zaangażowanych w projekt potwierdziło w tym miesiącu South China Morning Post.

Nowy system „inteligentnego więzienia” obejmuje sieć kamer monitorujących i ukrytych czujników, które sięgają niczym „włókna neuronowe”, jak ujęło to jedno ze źródeł, poprzez związek z pokryciem ochronnym rozciągającym się na każdą komórkę.

Sieć gromadzi i przesyła dane do „mózgu”, szybkiego, zasilanego przez sztuczną inteligencję komputera, który jest w stanie rozpoznawać, śledzić i monitorować każdego więźnia przez całą dobę, bez mrugania. -SCMP

System opracuje wyczerpujący raport na koniec każdego dnia, który obejmie analizę behawioralną każdego więźnia, wykorzystując różne funkcje AI, takie jak rozpoznawanie twarzy i analiza ruchu. Raporty zostaną zarchiwizowane, a wszelkie nieprawidłowości zostaną oznaczone.

„Na przykład”, powiedział przedstawiciel projektu Meng Qingbiao, „jeśli więzień zostanie zauważony przez jakiś czas w pokoju i w pokoju, maszyna może uznać to zjawisko za podejrzane i zasugerować kontrole z bliska ludzkiemu strażnikowi”.

System sztucznej inteligencji został opracowany dzięki wspólnej współpracy wielu publicznych instytucji badawczych, w tym Tiandy i Uniwersytetu w Tianjin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf