wtorek, 16 lutego 2021

Wielka Brytania: czy wprowadzone zostaną paszporty by korzystać z pubów?

 Minister spraw zagranicznych Zjednoczonego Królestwa, Dominic Raab powiedział radiu LBC, że rząd rozważa wprowadzenie krajowego programu, który pozwoli na większe swobody tym, którzy mogą udowodnić, że zostali zaszczepieni.

„Jest to rozważane, ale oczywiście musimy sprawić, by było wykonalne” - stwierdził Raab - „Nie jestem pewien, czy istnieje niezawodna odpowiedź w sposobie, w jaki czasami jest ona prezentowana, ale oczywiście przyjrzymy się wszystkim opcjom” - dodał.


Stoi to przede wszystkim w sprzeczności ze wcześniejszymi deklaracjami brytyjskiego rządu, którego przedstawiciele wielokrotnie podkreślali, że nie rozważają planu wprowadzania specjalnych paszportów dla zaszczepionych. Komentarze Raaba pojawiły się po tym, jak minister ds. Szczepionek Nadhim Zahawi oświadczył w zeszłym miesiącu, że każda forma paszportu szczepionki byłaby „dyskryminująca”.

Podobnie informował Telegraph, któy pisał, że rząd „bardzo ostrożnie podchodzi do tego pomysłu, że jeśli nie masz paszportu, to w jakiś sposób ograniczone są Twoje swobody”.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf