czwartek, 11 lutego 2016

Obozy treningowe ISIS w Europie

Propaganda i działania ISIS rozprzestrzeniają się wgłąb Europy. Według niektórych doniesień kolejna fala imigrantów ma znaleźć się w głębi kontynentu w ciągu kilku miesięcy. Niewiele jednak wiadomo o sposobie i miejscach szkolenia armii Allaha - poza Syrią.


Niedawno pojawiły się informacje, że obozy treningowe znajdują się w Europie. Lokalizacje jakie zostały podane to Kosovo, Albania, Bośnia i co intrygujące Belgia (Ardeny). Policja z tych regionów donosi, że niewielkie grupy ludzi trenują w trakcie spotkań religijnych. Ze względu na bardzo wymagający trening, podobno przywódcy niewielkich grup sprawdzają umiejętności, wytrzymałość fizyczną nowo przybyłych członków. Bojownicy w trakcie szkoleń uczą się jak obsługiwać broń, jak oszukiwać w trakcie przesłuchań.


źródło :http://www.sampsoniaway.org/
Kto trafia więc w Europie do szeregów armii ISIS?


Według nowo powstałej agencji Zeri, coraz więcej kobiet rozpoczyna ciężki trening i uczestniczy w "świętej misji". Obecnie nie jest trudno znaleźć wśród Europejczyków, zagubionych duszyczek, które mogą zasilić armię. Dlatego w trakcie rekrutacji wprawieni bojownicy manipulują nowymi często nieświadomymi kandydatkami dając im nadzieję na nowe, przepełnione wiarą i sensem lepsze życie.

W jaki sposób dochodzi do rekrutacji?

Jednym z najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych narzędzi poszukiwania nowych potencjalnych wojowników stał się internet, a dokładniej media społecznościowe. To własnie za ich pomocą, najczęściej świat jest informowany o terroru jaki wprowadza Państwo Islamskie. Dzięki nim, można również w łatwy i szybki sposób nawiązać kontakt z ludźmi na całym świecie, poszerzając tym samym zasięg propagandy ekstremistów. Po nawiązaniu kontaktu, poszczególne osoby, są wprowadzane do niewielkich grup, których jednym z głównych celów jest informowanie o zasadach islamu. Jednocześnie grupa ta bardzo mocno wpływa na nowego członka aby całkowicie odizolował się od rodziny i życia, które wiódł dotychczas. W grupie najbardziej zagrożonych znajdują się młode osoby, nieukształtowane, poszukujące sensu życia lub po prostu znudzone. Efekty działań i kontaktów z ekstremistami bywają bardzo często tragiczne. Na pewno wielu z was czytało głośną historię dwóch nastolatek z Austrii (muzułmanek), które postanowiły przenieść się do Syrii. Jedna z dziewczyn zginęła w trakcie walk, druga została pobita na śmierć. 
źródło
Veteranstoday/Telegraf
2 komentarze:

 1. "Trwające od dekady poszukiwania polskiego Dana Browna zakończone. Na ten tytuł zasłużył Leszek Herman, autor powieści Sedinum. Tak swój artykuł w najnowszym numerze WPROST zapowiada Leszek Bugajski. Polecamy, przeczytajcie koniecznie."

  Orwellsky ma konkurencję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za cynk. Trzeba będzie się przypomnieć autorowi ;)

   Usuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf