środa, 17 lutego 2016

Państwo Islamskie ma najprawdopodobniej broń chemiczną. Gdzie jej użyje?

Przedstawiciele świata nauki i wywiadu między innymi z USA twierdzą, że ISIS planuje szereg ataków przy użyciu broni chemicznej na terenie zarówno Ameryki jak i Europy. Dotychczas wielokrotne ataki miały miejsce na terenie Syrii i Iraku.Kilka dni temu odbyła się konferencja Bezpieczeństwa w Monachium. W trakcie jej trwania dyrektor US National Intelligence James Clepper na panelu szefów wywiadu twierdził, że ISIS planuje przeprowadzenie na szeroką skalę ataków bronią chemiczną na terenie Stanów Zjednoczonych. Niestety nie podał on źródła swoich informacji. Podejrzewa się jednak, że są one oparte na próbkach gleby jakie pobrali niemieccy agenci BND w październiku zeszłego roku z zbombardowanego regionu w Syrii. Badania wykazały użycie gazu musztardowego. 

W konferencji uczestniczyli wysokiej rangi politycy, a także szefowie wywiadów z całego świata, dlatego tematyka nie dotyczyła tylko i wyłącznie Ameryki Północnej. James Clepper zwracał uwagę na informacje, jakie otrzymał bezpośrednio od amerykańskiego wywiadu, według nich najbardziej zagrożone jest siedem państw. Zorganizowane ataki mogą doprowadzić do upadku panujących tam rządów, jednocześnie podano również listę 59 krajów, w których zagrożenie atakiem jest bardzo prawdopodobne. 

W trakcie panelu zabrał również głos Robert Haningan, szef brytyjskiego GHCQ, zwracając uwagę na członków jednej z najniebezpieczniejszych organizacji terrorystycznych. Według informacji jakie do niego dotarły, osoby stające najwyżej w hierarchii ISIS to młodzi, bardzo dobrze wykształceni na Zachodzie ludzie, którzy szkolenia militarne otrzymali bezpośrednio w bazach treningowych. Mówił również, że Państwo Islamskie bardzo szybko uczy się na swoich błędach, dlatego niewykluczonym jest, że oprócz ataków militarnych będą przeprowadzane ataki cybernetyczne na szeroką skalę. 

Tematy jakie były poruszane na panelu dotyczą również ściśle tajnych oprogramowań kodujących, które pomagają w śledzeniu działań ISIS. To one według niektórych środowisk wywiadowczych stały się obecnie celem terrorystów. Dlatego szef wywiadu UE Gerhard Conrad zwracał uwagę przede wszystkim na przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa i ochrony praw człowieka. 

Co zaskakujące, w trakcie panelu wypowiadał się również premier Francji Manuel Valls, który twierdził że ISIS nie planuje żadnego większego ataku na terenie Europy. Stanowi to całkowitą sprzeczność z informacjami jakie podał jeden z topowych wywiadów świata. 


źródło; ynetnews.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf