wtorek, 16 sierpnia 2016

Financial Martial Law - Czyli jak rząd amerykański może pozbawić obywateli ich mienia.

Martial Law prawo, które spędza sen z powiek wielu amerykanom jest niczym innym jak Stanem Wojennym mającym na celu wymuszenie na obywatelach woli rządu. 


Wprowadzenie tego stanu wyjątkowego zgodnie z obowiązującym prawem może nastąpić w przypadku zagrożenia militarnego, wewnętrznego w państwie (wojny domowej), ale także w obliczu klęski żywiołowej. Martial Law oznaczać będzie całkowite odejście od Konstytucji a także pozostałych praw i wprowadzenie tymczasowych zasad obowiązujących w państwie.

Ekonomiści od kilku miesięcy ostrzegają, że giełdy i cały system finansowy stoi na skraju przepaści. Niektórzy podkreślają, że kryzys może być znacznie większy od tego jaki miał miejsce w 2008 roku czy nawet większy od tego, który miał miejsce w 1929 roku. Jakich skutków mogą spodziewać się obywatele?

Problemy finansowe rządu Amerykańskiego nie są żadną tajemnicą. Dług tego państwa liczony jest w trylionach dolarów. Niewypłacalność rządu amerykańskiego może doprowadzić do działań wobec obywateli, które obecnie są całkowicie niezgodne z Konstytucją. Warto jednak wiedzieć, że historia się powtarza i Financial Marcial Law to nie wymysł administracji obecnego prezydenta Baracka Obamy. Termin ten powstał stosunkowo niedawno, ale odnosi się do działań mających na celu podejmowanie wszystkich możliwych prób ratowania systemu finansowego. Działania te mogą być wykonywane nawet wbrew obowiązującym prawom.

Przymuszanie obywateli do inwestycji.
W przypadku Financial Martial Law obywatele muszą być przygotowani, że wszystko to co posiadają przestaje ich być własnością. W obliczu wielkiego kryzysu, rząd może przymusić nie tylko do wykupu obligacji skarbu państwa. Wszelkie działania jakie będzie wykonywać będą mieć na celu ustabilizowanie systemu finansowego. Dla rządu przyszłość kraju w obliczu kryzysu będzie miała większe znaczenie niż indywidualne jednostki. W przypadku kryzysu można spodziewać się przejęcia pieniędzy z kont bankowych, osobistych portfeli inwestycyjnych, funduszy emerytalnych, czy metali szlachetnych. Oprócz tego może dojść do ograniczenia dostępu do pieniędzy, sposobu ich wydawania w konsekwencji może dojść do zmiany waluty. Oczywiście, zmiana waluty jak historia pokazuje wiązać się będzie z maksymalną inflacją i szeregiem innych konsekwencji.

W październiku są wybory, niektórzy sceptycy podkreślają, że obecny rząd USA zrobi wszystko aby pozostać przy władzy, nawet jeżeli będzie to oznaczało poświęcenie dóbr wielu obywateli.

źródło zdjęcia: neontommy.com

2 komentarze:

  1. Czego to ja dożyłem... komuny w Ameryce.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Spokojnie, należy poczekać jeszcze mniej więcej tydzień. Jak nadciągający wielki huragan, który zbliża się w kierunku Florydy to runie prawdopodobnie wszystko dzięki czemu demokraci unikną wyborów.

      Usuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf