poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Jaki wpływ ma defraudacja wysokich urzędników państwowych na giełdę?


Malezyjski rynek giełdowy jest uzależniony od tych samych czynników co giełdy na Wschodzie. Jej stabilność kształtują wysokości cen surowców, siła dolara i cała masa innych czynników. 

W ciągu ostatnich dwóch lat Malezyjska giełda zaczęła mocno odstawać od pozostałych. Indeks MSCI Emerging Markets, który obejmuje 23 rynki wschodzące dopiero w ostatnim czasie zanotował nieznaczny wzrost. Akcje malezyjskie potaniały o 18 %. Spadki są wynikiem problemów z jakimi boryka się kraj. Dokładnie chodzi o głośną aferę korupcyjną, której śledztwo w toku. W 2014 roku wyszło na jaw, że fundusz inwestycyjny o nazwie 1 MDB który w założeniu miał finansować wielkie inwestycje infrastrukturalne w praktyce były przekazywane prawdopodobnie premierowi MalezjiNajiba Razaka. 
Szacuje się, że fundusz przetransferował ponad 3,5 mld dolarów lokując pieniądze w dzieła sztuki, nieruchomości i inwestycje między innymi w Nowym Jorku i Los Angeles. Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił kilka tygodni temu, że stara się odzyskać około 1 mld dolarów przywłaszczonych przez MDB. 

Z całej historii najbardziej intrygujący jest fakt, że część z ukradzionych pieniędzy została wykorzystana do sfinansowania filmu "Wilk z WallStreet", który jak większość osób wie opowiada historię skorumpowanego maklera giełdowego. Producentem filmu jest pasierb premiera Njiba Razaka.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf