środa, 24 kwietnia 2019

Chiny testują więcej rakiet w rok niż Amerykanie w dekadę

Na chińskim uniwersytecie Xiamen dokonano skutecznego odpalenia hipersonicznej rakiety „Jia Geng No. 1”. opracowana przez Xiamen University Aerospace Academy i Beijing Lingkong Tianxing Technology Co., Ltd., została pomyślnie przetestowana w północno-zachodnich Chinach.Zdjęcia pokazują, że rakieta Jia Geng nr 1 ma długość 28,5 stopy i szerokość 8,2 metra oraz waży nieco ponad 8000 funtów. W przeciwieństwie do amerykańskich rakiet ponaddźwiękowych, takich jak X-51 Waverider Boeinga, który lata dzięki gorącej warstwie gazu znanej jako „fala uderzeniowa”, Jiageng-1 nr 1 korzysta z dwóch warstw fal uderzeniowych, jednej pod rakietą i drugiej w wlocie powietrza silnika strumieniowego.

Jiageng-1 nr 1 ma kilka innowacyjnych zalet w porównaniu z zachodnimi rakietami hipersonicznymi: z łatwością może przejść z prędkości naddźwiękowych do hipersonicznych, a konstrukcja generuje większą siłę nośną, co pozwala na dalsze przemieszczanie się przy bardziej efektywnym zużyciu paliwa.

Sami Amerykanie przyznają, że w tym obszarze zaczynają przegrywać nowy, wielki wyścig zbrojeń. Zauważają bowiem, że USA nie tylko powinny wyjść na przeciw zagrożeniom ze strony ponaddźwiękowych rakiet, ale także, że w ciągu minionego roku Chińczycy przetestowali więcej podobnych napędów niż Stany Zjednoczony przez całą dekadę. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf