wtorek, 4 czerwca 2019

Teorie spiskowe dotyczące projektu MK Ultra cz.1

Projekt MK-ULTRA był serią eksperymentów przeprowadzonych na ludziach przez Centralną Agencję Wywiadowczą od 1953 do 1973 roku. Celem projektu było opracowanie technik umożliwiających kontrolę umysłu. Eksperymenty przeprowadzane były na osobach, które były zupełnie nieświadome uczestnictwa w programie.

Badani byli poddawani deprywacji sensorycznej polegającej na zamierzonej redukcji lub usunięciu bodźców działających na jeden lub kilka zmysłów. W trakcie trwania eksperymentu uczestnicy otrzymywali narkotyki halucynogenne, byli rzekomo torturowani, a nawet molestowani seksualnie i psychicznie. Na podstawie tych eksperymentów agenci CIA mieli nadzieję opracować techniki, dzięki którym przestępcy i jeńcy wroga mogliby wyznać prawdę o popełnionych przestępstwach. 

Wiele eksperymentów MK-ULTRA zostało przeprowadzonych nielegalnie na osobach bez ich wiedzy lub zgody. W trakcie trwania projektu udokumentowano śmierć kilku uczestników co spowodowało lawinę pozwów przeciwko rządowi federalnemu. W trakcie skandalu związanego z Watergate większość zapisów projektu uległa zniszczeniu iele z dokumentów zostało odtajnionych i wydanych w 2001 i 2008 roku.
Ze względu na brakujące zapiski przeprowadzenie pełnego dochodzenia w sprawie projektu MK Ultra na chwilę obecną jest niemożliwe.

Wokół projektu powstało wiele teorii spiskowych oto niektóre z nich.

MK-ULTRA może być za przemysłem farmaceutycznym


Powszechna recepta leków psychotropowych wywołała krytykę ze strony teoretyków, którzy uważają, że jest to krok w kierunku masowej kontroli umysłu. Leki te obejmują Prozac, Ritalin i Zoloft. Teoria spiskowa jasno określa, że te leki "ograniczają niesforne" procesy myślowe i ułatwiają "skuteczność" propagandy.
Kolejna fala krytyki objęła leki stabilizujące nastrój i szczepionki. Niektórzy członkowie społeczności przeciw vaxxerom twierdzą, że mikroprocesory kontroli umysłu są wbudowane w ludzi poprzez szczepionki.

Nie kosmici, a rząd - czyli uprowadzenia obywateli

Jak głosi kolejna teoria spiskowa, osoby, które twierdzą, że zostały uprowadzone przez kosmitó mogły paść ofiarami eksperymentu.
Korzystając z narkotyków, hipnozy lub innych metod, programiści MK-ULTRA rzekomo zmieniają podświadomość osób uprowadzonych Następnie "wszczepiają"  fałszywe wspomnienia o uprowadzeniu przez kosmitów, aby poddać ich zdyskredytowaniu po powrocie.

Poza kręgami uprowadzonych przez kosmitów nikt inny nie wierzy w ich historię. Według niektórych teoretyków spiskowych, CIA ma technologię do wszczepiania fałszywych wspomnień


źródło: books.google.pl
books.google.p

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf