piątek, 25 września 2020

USA podejrzewają, że blisko 1,3 biliona dolarów z podejrzanych źródeł zostało przesłanych za pośrednictwem Deutsche Banku

Deutsche Bank ma być podejrzewany przez Stany Zjednoczone o ułatwienie ponad połowy z 2 bilionów dolarów podejrzanych transakcji, które zostały zgłoszone przez rząd USA w latach 1999-2017.

Według nadawcy Deutsche Welle (DW) około 1,3 biliona dolarów z 2 bilionów dolarów w transakcjach, które wyciekły w latach 1999-2017 i zostały oznaczone jako podejrzane, przeszły właśnie przez Deutsche Bank. DW zacytowała dokumenty uzyskane przez BuzzFeed News i udostępniła je Międzynarodowemu Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych.

Dokumenty ujawniły, że pięć głównych banków (Bank of New York Mellon, Deutsche Bank, HSBC, JPMorgan i Standard Chartered) przetworzyło biliony dolarów transakcji zidentyfikowanych jako podejrzane.

Doniesienia z działalności, które banki i inne instytucje finansowe złożyły w sieci Financial Crimes Enforcement Network Departamentu Skarbu USA (FinCEN), wykazały, że megabanki nadal czerpały zyski z potężnych i niebezpiecznych graczy, nawet po tym, jak władze USA nałożyły grzywny na instytucje finansowe za wcześniejsze niepowodzenia w powstrzymaniu przepływów brudnych pieniędzy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf