sobota, 3 lipca 2021

Setki ptaków różnych gatunków giną w Ameryce w wyniku niewyjaśnionej dotąd choroby

W Południowym i środkowym zachodzie coraz więcej zgłaszanych jest przypadków śmierci dzikich ptaków w wyniku nieznanej dotąd choroby. W obecnej chwili można już mówić o masowych zgonach spowodowanych chorobą, która jest po raz pierwszy obserwowana na tak szeroką skalę. Obecnie naukowcy zbierają i publikują część symptomów jakie dotychczas zauważono.

 
Ptaki zachowują się tak jakby były ślepe, nie unikają ludzi co jest zachowaniem odbiegającym mocno od normy i wskaźnikiem zdrowia dla dzikich zwierząt.

Zaobserwowano, że dotknięte chorobą ptaki mają widocznie owrzodzone i opuchnięte oczy, co tłumaczyłoby problemy z wzrokiem i ewentualną ślepotę. Możliwe, że choroba ma również wpływ na zdrowie neurologiczne ptaków, ponieważ zaobserwowano, że ptaki tracą równowagę i trzęsą się w sposób, który może wskazywać na atak.

Niepokój budzi tajemniczy stan, który został zgłoszony w kilku stanach, w tym w Kentucky, DC, Ohio, Indiana, Maryland, Wirginii i Zachodniej Wirginii. Chociaż już wiadomo, że choroba nie ogranicza się do jednego gatunku, post na Facebooku z Departamentu Zasobów Ryb i Dzikiej Przyrody Kentucky mówi, że niektóre ptaki wydają się częściej chorować niż pozostałe.

„Otrzymujemy doniesienia o chorych i umierających ptakach z obrzękiem oczu i wydzieliną, a także objawami neurologicznymi” – napisali w poście na Facebooku. „Inne stany zgłosiły podobne przypadki. W chwili obecnej nie zidentyfikowano żadnej ostatecznej przyczyny śmierci. Do tej pory zgłaszano przypadki chorych lub martwych sójek błękitnych, wagorek zwyczajnych i szpaków europejskich, ale inne gatunki mogą być również dotknięte tą tajemniczą chorobą."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf