czwartek, 29 listopada 2012

Ubezpiecz się na wypadek końca świata!

W związku z pogłoskami na temat zbliżającego się końca świata i rosnącym strachem, niektórzy postanowili wykupić ubezpieczenie na wypadek Apokalipsy. Firmy ubezpieczeniowe jednak odrzucają takie wnioski.

fot. blogspot.com
Łotewscy ubezpieczyciele odrzucili wnioski o ubezpieczenie od "załamania czasoprzestrzeni" (breaking the space-time continuum) i nadejścia fikcyjnego bóstwa Cthulhu. W uzasadnieniu podali, że trudno wycenić szkody dotyczące nadejścia końca świata. Wniosek ten złożyli organizatorzy festiwalu, którzy chcieli ubezpieczyć siebie oraz uczestników między innymi przed porwaniem przez kosmitów.

Rosyjski rynek także nie jest gotowy na zaoferowanie takiego produktu – podaje wiceprezes rosyjskiego ubezpieczyciela Ingosstrakh Ilya Solomatin. Dodaje, że można zwracać się z taką prośbą do ubezpieczyciela, jednak pojawia się zasadnicze pytanie: kto wypłaci odszkodowanie oraz kto z niego skorzysta jeśli koniec świata faktycznie nastąpi?

W niektórych krajach europejskich rynek ubezpieczeniowy nie jest regulowany przez władze, tak więc klient może ubezpieczyć się właściwie od wszystkiego. Przez to europejscy ubezpieczyciele są liderami w tworzeniu egzotycznych produktów ubezpieczeniowych. Lloyd's w Londynie proponuje na przykład ubezpieczenie od utraty włosów na klatce piersiowej w wyniku wypadku, gdzie odszkodowanie wynosi 1,8 miliona dolarów. Z kolei w Ameryce można ubezpieczyć się utraty atrakcyjności, poczucia humoru czy nawet Niepokalanego Poczęcia . Inaczej sprawa wygląda w Rosji, gdzie przepisy są surowe i ubezpieczenie od końca świata jest niemożliwe ze względów prawnych. 

Opowieści o nadchodzącym końcu świata napędzają biznes na całym świecie. Dziesiątki stron internetowych oferują ubezpieczenia typu Armageddon, już od 60 dolarów. W Internecie sprzedawane są również specjalne maski gazowe, suszona żywność oraz wiele innych przedmiotów, które mają pomóc w przetrwaniu nadchodzącej Apokalipsy. Podczas gdy niektórzy sprzedają zestawy przetrwania, inni liczą zyski jakie osiągną w sektorze turystyki. Zarówno Agencja Turystyki w Meksyku, jak i Instytut Turystyki w Gwatemali spodziewają się najazdu turystów, którzy zechcą zwiedzać ruiny pochodzące z czasów cywilizacji Majów. 

Co ciekawe, według ostatniej ankiety Reutersa, która przeprowadzana była w 21 państwach, 1 na 7 osób wierzy, że koniec świata nastąpi w ciągu ich życia, a 1 na 10 osób sądzi, że nastąpi to już 21 grudnia 2012 roku, zgodnie z końcem cyklu w kalendarzu Majów.

Czy Waszym zdaniem "zbliżający się koniec świata" to jeszcze ludzki strach i obawy, czy już tylko świetny produkt marketingowy?


Źródła: rt/biznewsindex/inagist

28 komentarzy:

 1. Świat oszalał na punkcie "końca świata".. Nie wspomnę już o reklamach, które robią sobie z tego tematu folwark..

  OdpowiedzUsuń
 2. Brak w tym logiki. Bo jeśli faktycznie przyjdzie koniec świata, to niby kto, komu miałby wypłacić odszkodowanie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Widocznie ktoś zakłada, że jednak część ludzkości i banki przeżyją apokalipsę;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny tekst, w końcu jakieś inne spojrzenie na ten temat, ostatnio go trochę dużo w mediach.

  OdpowiedzUsuń
 5. @recoleta:
  ...no właśnie.

  Jaki koniec świata. Co najwyżej koniec etapu. W deklarowaniu końca świata niezastąpieni są świadkowie Jehowy. Chyba mieli już ich 17. Ja się podpieram Ewangeliami Pisma Świętego Nowego Testamentu a tam jak byk, że o końcu świata wie tylko Ojciec co oznacza, że ŻADEN człowiek nie zna momentu w którym to nastąpi. Opierając się na analizie kalendarza Majów można tylko mówić o końcu etapu w historii i o niczym więcej. Ziemia w swoich dziejach "przeżyła" nie jedno i jakoś się nie rozsypała a i życie na niej nie przestało istnieć. Sianie paniki jest stratą czasu. Biorąc pod uwagę, że mogą to być owe "trzy dni ciemności" o. Pio roztropnością się jest do tego przygotować wg. zaleceń o. Pio.: zasłonić okna, woda do picia, do toalety, trochę żywności bez obróbki cieplnej, świece, trochę gotówki. Do tego wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne i uzbroić się w cierpliwość. Zima więc będą potrzebne ciepłe koce, chyba, że ktoś ma piec na węgiel czy drewno. Gazu i prądu zapewne nie będzie. Wody jak w/w. To można zrobić. I wolę wyjść na idiotę gdy się nie spełni niż zostać z "ręką w nocniku". Popełnianie samobójstwa, wyprzedawanie majątku jakieś ubezpieczenia to wszystko uważam za głupotę. Ciekawsze będzie co potem.
  Jeśli w teksty o przewidywanych wydarzeniach 21 12 2012 wplecione są channelingi czy jakieś inne wizje nadświetlne o odrodzeniu duchowym ludzkości to można przypuszczać - piszę to jako chrześcijanin - że szatan uderzy z całą swoją mocą cudów, znaków i fałszywych mesjaszów i proroctw, opisaną czy to w Ewangeliach, Apokalipsie czy przez św. Pawła. Budowanie NWO dopełni się. Tak sobie myślę. Ale to tylko moje takie tam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tu jest oferta polisy ubezpieczenia od końca świata za 1$ http://www.paranormalne.pl/topic/32590-ubezpieczenie-od-konca-swiata/

  OdpowiedzUsuń
 7. PS (30 listopada 2012 14:54):

  Ubezpieczenia to kolejny przekręt do ściągnięcia pieniędzy od naiwnych jak "Goldman&Sachs". Jak będzie koniec świata to i tak wypłat nie będzie a jak będą zaburzenia to nie będzie wypłat bo nie było końca świata. Prawda jakie to proste.
  "Jak partia mówi, że da - to mówi, a jak mówi, że nie da - to nie da".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszne spostrzeżenie, warto by sprawdzić kto w ostatnich latach finansował produkcje filmów katastroficznych, może okaże się, że mamy do czynienia z przemyślaną strategią straszenia?

   Usuń
 8. http://www.rmf24.pl/forum/wasze-komentarze-783/watek-nowy-ambasador-rp-w-waszyngtonie-zamknal-drzwi-przed-polskim,tId,1554117,pPack,2
  "Nowy ambasador RP w Waszyngtonie zamknął drzwi przed polskimi dziećmi.." - to jest koniec świata!!!
  Polscy ambasadorzy nie tolerują Polaków i ich świątecznych nastrojów.
  Gdzie jet Polska?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nigdy nie słyszałam nawet o takim ubezpieczeniu więc nie wiem czy w ogóle ono istnieje. Wiem natomiast, że ubezpieczenie turystyczne jest z pewnością bardzo fajną sprawą gdy rozpoczynamy wakacje. Dlatego gdy przychodzi moment wyjazdu to ja korzystam z kalkulatora https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/ i mam zawsze dobra składkę na ubezpieczenie turystyczne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba aż takie coś to nie jest mi potrzebne i wydaje mi się, że nawet takiej polisy nie jesteśmy w stanie dostać. Mi na tą chwilę całkowicie wystarczy ubezpieczenie na życie https://cuk.pl/ubezpieczenia/zdrowie_i_zycie/ubezpieczenie_na_zycie które wystarcza mi w pełni.

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem jeśli się ubezpieczać na taką ewentualność to warto wybrać PZU https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/indywidualne-ubezpieczenie-na-zycie-pzu/80.html nie jest to drogie ubezpieczenia a przynajmniej wypłata pewna.

  OdpowiedzUsuń
 13. A gdyby tak końca świata nie było, to dobrze jest na wszelki wypadek znaleźć tanie OC i AC, o np. tutaj: https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak szukacie dobrych ofert ubezpieczeń to koniecznie zobaczcie na stronę https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ tutaj macie mnóstwo ofert a ja korzystałam z kalkulatora który również jest na stronie. Polecam tam zajrzeć i zapoznać się z tą bogatą ofertą.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy artykuł. Jeśli by doszło do końca świata, to kto miałby wypłacić pieniądze z ubezpieczenia? Każdy może dziś ubezpieczyć mieszkanie, samochód czy firmę. https://www.ubezpieczeniatanio.pl/

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem pod wrażeniem. Bardzo dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgadzam się, ubezpieczenia w obecnych czasach są bardzo ważne i trzeba o nich pamiętać. W szczególności o ubezpieczeniach OC. Na stronie https://kioskpolis.pl/jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc/ znajdziecie sporo przydatnych rad na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem pod wrażeniem. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 19. Super wpis. Pozdrawiam i czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 22. Jeśli chodzi o takie rozwiązania to na pewno warto jest posiadać ubezpieczenia na życie. Moim zdaniem jeśli nie do końca wiecie jaką polisę wybrać i czym się kierować pomocne powinny się okazać te artykuły http://swiatubezpieczen.net.pl/ . Na pewno znajdziecie tu wiele porad i podpowiedzi, z których warto skorzystać

  OdpowiedzUsuń
 23. Super artykuł. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 24. W sumie przy końcu świata nikomu takie ubezpieczenie nie byłoby potrzebne ;) Schodząc z chmur na ziemię trzeba pamiętać o obowiązkowych ubezpieczeniach jak np. OC samochodu. Na stronie https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac można znaleźć porównywarkę ubezpieczeń, która umożliwia w szybki sposób znalezienie najtańszej oferty

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 26. Zbliża się czas, że trzeba zapłacić ubezpieczenie samochodu i tak się zastanawiam, czy jest gdzieś opcja znaleźć jakieś nieco tańsze ubezpieczenie niż to, które do tej pory mam? Trafiłam na taką stronę https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ i jestem ciekawa, jakie macie na ten temat opinie. Mam nadzieję, że będą one dobre.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf