sobota, 17 sierpnia 2013

Przemysł farmaceutyczny: czy liczy się tylko zysk?

Jednym z najbardziej mglistych obszarów współczesnej nauki są badanie genetyczne oraz farmakogenetyka. Dziedziny te dają wielką nadzieję dla ludzkiego zdrowia i "lepszego" rozwoju społeczeństwa. Jednak, tak jak i w wielu innych płaszczyznach, przedsięwzięcia tego typu nękane są przeciwstawnymi ideologiami politycznymi i filozoficznymi, a także żelazną już zasadą kierowania się interesami korporacyjnymi.

fot. media.insidecounsel.com
Musimy być bardzo ostrożni, kiedy przyglądamy się promowanym dziś programom badawczym i zasadom dokonywania odkryć w nauce, zwłaszcza w takich dziedzinach jak genetyka czy farmakogenetyka. 

Przemysł farmaceutyczny przez lata twierdził, że zaburzenie takie jak autyzm ma podłoże genetyczne, idąc nawet tak daleko, aby sugerować, że to "oni" jako pierwsi odkryli gen, który go wywołuje. Podobnie w zakresie zaburzeń psychicznych, takich jak np. schizofrenia, wysuwana jest teza o jej dziedziczeniu oraz względach genetycznych. 

Zgodnie z jedną z teorii, genetyka wykorzystywana jest dziś do uzasadniania ograniczeń i kontroli populacji, autorytaryzmu i "władzy" elity nad masami. Wiele odkryć z jej dziedziny były i nadal są trzymane z dala od opinii publicznej, podczas gdy co bardziej "fantastyczne" odkrycia promowane są w mediach na szeroką skalę i wchodzą do codziennego dyskursu. To oczywiście nie jest przypadek.

Musimy zrozumieć najnowsze odkrycia i późniejsze konsekwencje dla osób fizycznych, firm farmaceutycznych i przemysłu zdrowia w ogóle. Najnowsze badania (skutecznie blokowane przez korporacje) pokazują, iż firmy farmaceutyczne mogą być odpowiedzialne za wzrost przemocy, samobójstw i urazów psychiczny u wielu członków populacji...

Czy Waszym zdaniem można zgodzić się z przedstawionymi powyżej tezami? Jaki cel przyświeca firmom farmaceutycznym, czy tylko zysk?


Źródła: abovetopsecret/cchrint/activistpost

Twórcą artykułu jest Victor Orwellsky, autor powieści "Kod Władzy". Powielanie treści artykułu bez podania źródła jest zabronione.

6 komentarzy:

 1. Niestety, liczy się tylko kasa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy można się temu jakoś przeciwstawić?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko zysk ciekawe czy szczepionki szkodzą zdrowiu jak myślicie ?

  OdpowiedzUsuń
 4. I czy takie wirusy jak świńska grypa s tworzone celowo ;

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak będą chcieli to wybiją pół populacji

  OdpowiedzUsuń
 6. theoldandthenewworld@interia.eu
  Możemy się przeciwstawić, wystarczy zacząć od siebie i nie patrzeć aż reszt ruszy d...
  Po pierwsze zacznijcie interesować się naturalnymi substytutami waszych codziennych leków; np. na grypę używać mniej chemii więcej malin, czosnku, miodu itd. Przestać szczepić dzieci i nie bać się za to kar, a jak je dostaniecie to kilkaset złotych was nie zbawi a dziecko nie dostanie autyzmu lub innych przypadłości. Nie leczyć chemią fałszywych chorób tj ADHD tylko radzić sobie z nimi w sposób wychowawczy. Nie bać się mówić prawdy o Big Pharma przy znajomych, bo jak wiadomo wśród ludzi każdy beczy jak reszta stada. Nie mówić że jakoś to będzie lub nic nie możemy bo ... wtedy wszyscy będziemy mieli tu piekło na Ziemi, a bogaci będą patrzeć na nas ze swoich wysp i kilometrowych wieżowców jak na mrówki, które tylko biegają w popłochu i nie będą przy tym NIC czuli tak jak my nic nie czujemy patrząc na mrówki w mrowisku. Nie pozwólmy im stworzyć miedzy nimi a nami takiej luki finansowej że uznają się za wyższy gatunek człowieka, bo to do tego zmierza. Sami będziemy sobie winni

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf