piątek, 16 sierpnia 2013

PILNE: Unia Europejska przejmie kontrolę nad tym co jemy?

UE we współpracy z WWF wydała raport pt. “Przyjęcie zdrowej, zrównoważonej diety: kluczowe szanse i bariery”, który jest częścią LiveWell for LIFE, pionierskiego projektu mającego przyczynić się do wprowadzenia zrównoważonej diety w różnych krajach europejskich. Czy czeka nas rewolucja (tyrania) żywieniowa?

fot. qfood.eu
Wprowadzenie do raportu zaczyna się od stwierdzenia, że UE musi kontrolować naszą dietę: “Konsumpcja żywności w Europie jest obecnie niezrównoważona: Europejska konsumpcja żywności jest odpowiedzialna za dużą część emisji gazów cieplarnianych w UE. Przyjmuje się, że istnieje potrzeba zmniejszenia globalnej emisji gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmian klimatycznych (...)". 

Raport podaje, że „jest podsumowaniem wysiłków LiveWell for LIFE i sieci europejskich partnerów żywności w celu znalezienia najważniejszych społecznych i ekonomicznych barier i możliwości dla wprowadzenia zrównoważonej diety w Hiszpanii, Francji i Szwecji oraz w UE”. Raport na stronach 11-12 podaje „włoskie centrum żywności i żywienia Barilla (Barilla Centre for Food and Nutrition) określiło powstanie odpowiedzialnego konsumenta, którego nazwano konsumoAktorem (ang. consumActors) zrównoważonego, doświadczonego konsumenta, który chce brać udział w procesie produkcji żywności". 

Według badań, ludzkie nawyki żywieniowe będą musiały się radykalnie zmienić w celu spełnienia dietetycznych i odżywczych potrzeb rosnącej liczby ludności na świecie, która jest bardziej zamożna i bardziej zurbanizowana. Raport wydaje się być jednym z pierwszych kroków w programie UE dla przejęcia kontroli nad naszą dietą...

Czy Waszym zdaniem takie działania UE są konieczne i pożądane?


Źródła: prisonplanet

Twórcą artykułu jest Victor Orwellsky, autor powieści "Kod Władzy". Powielanie treści artykułu bez podania źródła jest zabronione.
http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/08/pilne-unia-europejska-przejmie-kontrole.html

6 komentarzy:

 1. Idą już z tym za daleko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i co z tym zrobisz popłaczesz się

   Usuń
 2. jam tam bym płakał, tylko to nam pozostało;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój płacz faktycznie pomoże nie tylko tobie ale i wielu innym ludziom, cóż za nieoceniona pomoc oby więcej takich ludzi jak Ty

   Usuń
 3. Szkoda, że o tym mówi się tylko na takim blogu, a nie szerzej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasi kontrolerzy przymierzają się powoli do tego, żeby nikt nie mógł produkować własnej żywności. Następnie chcieliby zapewne, aby nikt nie mógł nawet o tym pomyśleć. Oni wiedzą jak bardzo to jest ważne. Pokażmy im środkowy palec. Jak ktoś ma ziemię, to zacznijcie czytać co i jak, przygotujcie ją na jesień i sadźcie roślinki wiosną. To piękna sprawa patrzeć jak rosną, pracować przy nich i je jeść. Mają dużo intensywniejszy smak niż te z marketu/ bazaru a ich wartości odżywcze są bez porównania wyższe.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf