czwartek, 8 sierpnia 2013

Naukowcy ostrzegają o grożącej nam pandemii: wirus H7N9 zmutował i przenosi się między ludźmi!

British Medical Journal donosi, że 32-letnia kobieta została zarażona wirusem ptasiej grypy podczas opieki nad chorym ojcem. Oboje zmarli. Jest to pierwszy potwierdzony przypadek przenoszenia się wirusa z człowieka na człowieka. Jak może wyglądać dalszy scenariusz i co nam grozi?

fot. scmp.com
Do tej pory sądzono, że wirusem H7N9 można zarazić się jedynie w konsekwencji kontaktu z chorymi ptakami. Ostatnie wydarzenia zmieniają dotychczasowe poglądy medycyny i wymagają pilnych badań. Testy wykazały, że szczep wirusa wykryty u córki pochodzi od ojca (genetycznie były niemal identyczne), a rodzina potwierdziła, że ​​kobieta nie miała żadnego kontaktu z drobiem w ciągu sześciu tygodni przed zachorowaniem. 

James Rudge z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej powiedział, że "to dla nas niezmiernie niepokojące, jeżeli jedna osoba będzie zarażać kogoś innego, a ta z kolei zainfekuje więcej ludzi. Jeśli każdy zainfekowany będzie w stanie zarazić średnio jedną osobę, to będzie to mocny znak ostrzegawczy, że mamy do czynienia z początkową fazą epidemii". 

Jak dotąd wirus nie pojawił poza Chinami, jednak są znaczne szanse, że niebawem tak się stanie. Wydaje się, że wirus ptasiej grypy nieustannie mutuje. Eksperci podkreślają, że "jego głównym celem jest przetrwanie i dlatego tak łatwo się zmienia i dostosowuje do nowych warunków". Według British Medical Journal wirus H7N9 może być w naszym organizmie nawet kilka dni przed pojawieniem się pierwszych objawów. 

Czy Waszym zdaniem zagrożenie jest naprawdę poważne? Twórcą artykułu jest Victor Orwellsky, autor powieści "Kod Władzy". Powielanie treści artykułu bez podania źródła jest zabronione.

11 komentarzy:

 1. A może to nie przypadek? Takim mutacjom mógł ktoś pomóc...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że może mieć Pan rację. Mając na uwadze interesowność korporacji medycznych wszystko jest możliwe...

   Usuń
  2. popieram w 100%

   Usuń
 2. za chwile zapewne pojawi sie nowa magiczna szczepionka, no coz biznes to
  biznes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam jeden z moich artykułów w tym temacie:

   http://orwellsky.blogspot.com/2012/09/wirus-ktory-zabija-raka-czeka-w.html

   Usuń
 3. Celowo ją wprowadzili, a teraz zarobią na tym miliardy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pierwszy i nie ostatni raz. A szara masa ludzi nadal twierdzi, że pada, jak im plują w twarz. Kiedy się ludzie w końcu obudzą? Przecież to, co robią z nami władcy świata to jest kpina... Już nawet się nie chowają tylko w blasku fleszy robią z nas swoich służących, bez żadnego skrępowania.

   Usuń
 4. Też mam jakieś mgliste odczucie, że to nowy, udoskonalony wirus. Warto zwrócić uwagę, że kobietę zarażono (dosł. `kobieta została zarażona wirusem`), a nie zaraziła się - chyba, że to nie tyle freudowskie przejęzyczenie, a pewna nieporadność w tłumaczeniu? Hmm... Tak, czy inaczej sprawa podejrzana.
  Xall

  OdpowiedzUsuń
 5. Teksty na tym blogu są mega interesujące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowo;) Zapraszam ponownie!;)

   Usuń
 6. Zachęcam do lektury najnowszego teksty;)

  Egzoszkielet NASA poprawi mobilność i siłę astronautów

  http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/08/egzoszkielet-nasa-poprawi-mobilnosc-i.html

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf