środa, 23 listopada 2016

Dlaczego tak na prawdę powstały piramidy w Gizie?

Archeolodzy twierdzą, że piramidy w Gizie zbudowano jako grobowce dla władców starożytnego Egiptu. Powstały w trakcie panowania 4 dynastii Starego Państwa 4500 lat p.n.e. . Do dnia dzisiejszego kryją w sobie wiele tajemnic, a wiele nich nie została rozwiązana.Wokół piramid powstało wiele spekulacji. Zbudowane z niezwykłą dokładnością budowle przyciągają nie tylko naukowców ale i także amatorów egiptologii. W 1980 roku Robert Bauval belgijski inżynier zwrócił uwagę na fakt, który wielokrotnie podnosili specjaliści. Wewnątrz piramid nie znaleziono ciał faraonów, są one puste w środku. Archeolodzy podkreślają, że monumenty były wielokrotnie okradane. Nikt jednak nie jest w stanie powiedzieć dlaczego w środku w piramidach nie ma żadnych hieroglifów. Hieroglify znajdywane były wielokrotnie w innych miejscach pochówków czy świątyniach powstałych w tym samym i późniejszym okresie.


Robert Bauval, zauważył także, że najmniejsza z 3 piramid w Gizie - piramida Mykerinosa, została nieco odsunięta od dwóch pozostałych. Zwracając uwagę na podobieństwo między tym i przesunięcie w 3 gwiazdy pasa Oriona. Wykonując zdjęcia w trakcie lotu nad nimi mógł swobodnie je porównać do oddalonego pasu Oriona.

Publikując swoje ustalenia w bestsellerowej książce w 1994 roku, Bauval wzbudził wyobraźnię publiczności a jego odkrycie stało się globalną sensację. W swojej publikacji pisał również, że nie tylko piramidy odzwierciedlają położenie gwiazd ale także słynny Wielki Sfinks, który ma być odzwierciedleniem w konstelacji Lwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf