wtorek, 8 listopada 2016

Czy nowe technologie w CERN umożliwią nam podróż pomiędzy wymiarami?


Wokół Wielkiego Zderzacza Hadronów powstało już wiele teorii. Budowa tej największej maszyny na świecie została ukończona w 2008 roku. I obecnie budzi spore zainteresowanie całego świata fizyki. Pojawiają się głosy, że cel budowy gigantycznego akceleratora cząstek może być inny niż twierdzi się publicznie. Jedna z hipotez mówi, że w CERN powstało urządzenie zdolne do otwierania tuneli czasoprzestrzennych. 


Wielki Zderzacz Hadronów jest największą inwestycja w jednostce badawczej CERN ostatnich lat. Maszyna znajduje się pod ziemią na głębokości od 50-175 metrów. Obecnie jest to największa maszyna na świecie z najbardziej zaawansowaną technologią. Oficjalnie jej zadaniem jest badanie "boskiej cząsteczki". Pomimo informacji przekazywanych bezpośrednio do prasy wokół badań przeprowadzanych w CERN powstało wiele teorii. Między innymi skutkiem badań miał być kataklizm we Włoszech. Chodzi dokładnie o trzęsienie jakie miało miejsce w tym roku w środkowej części kraju, które doprowadziło do śmierci ponad 200 osób i zniszczenia wielu budynków. Nie jest to jednak informacja podawana oficjalnie. 

Inna teoria mówi, że badanie nie mają na celu potwierdzenia teorii o istnieniu boskiej cząsteczki, tylko odtworzeniu starożytnej technologii umożliwiającej generowanie tuneli czasoprzestrzennych. Źródło tej teorii upatrywane jest w hieroglifach z starożytnego Egiptu, w których Ta-Wer "Maszyna Ozyrysa" spełniała dokładnie tą samą funkcję. Podróże czasoprzestrzenne przedstawiały płaskorzeźby na których widoczna jest duża łódź, która łączyła niczym most światy. Ta-Wer było rzekomo maszyną o wielkości 14 do 55 metrów, znajdującą się pod ziemią. W  miejscu Isirion w pobliżu Abydos znaleziono komorę, która pasowała do opisów z hieroglifów.
Ideogram powstały w trakcie badań nad teorią między innymi Einsteina jest zadziwiająco podobny do tego co przedstawiają odkryte w świątyni Abydos płaskorzeźby.  
Kurt Gödel twierdził, że nic nie może podróżować szybciej niż światło. Jednocześnie model kosmicznego tunelu pokazuje, że ogromna ilość energii produkująca dużą ilość grawitacji, mogłaby naginać przestrzeń tworząc dwa stożki świetlne. 

Naukowcy są zgodni, że ogromna energia, jaka jest wytwarzana w trakcie przeprowadzanych badań  w CERN może zmienić oblicze obecnie postrzeganej fizyki. Dotychczas dokonano wielu odkryć między innymi potwierdzono istnienie bozonu Higgsa, cząsteczki elementarnej. 

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. A wg. mnie istnieje spisek matematyków... Biorą grubą kasę za tworzenie teorii, w których wzory matematyczne pięknie opisują ich wymysły, które mają tyle sensu co Bóg Makaronu.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf