czwartek, 5 stycznia 2017

Co Chińczycy budują na pustyni Gobi?

Przeglądanie Google Earth może dostarczyć wielu intrygujących informacji. Zwłaszcza gdy dotyczą państw, w których wiele przedsięwzięć jest zatajane przed obywatelami i całym światem.


W 2011 roku, użytkownicy Google Earth zauważyli, że Chiny rozpoczęły budowę na pustyni Gobi. Stworzone ścieżki są perfekcyjnie wykonane i wydaje się, że zaprojektowano je tak aby były widoczne z orbity. Te dziwaczne konstrukcje obejmują serię koncentrycznych okręgów z dyszami do parkowania w centrum, plątaniny białymi liniami przecinającymi się w kształt siatki o powierzchni 30 kilometrów.

Budowa znajduje się  na granicy prowincji Gansu i Xinjiang, geograficznie w niedalekiej odległości do centrum chińskiego programu kosmicznego w Jiuqian i Ding Xin wojskowej bazy lotniczej, gdzie testowane są tajne samoloty. Jest to także tylko 650 km od słonych jezior Lop Nur, gdzie Chińczycy przeprowadzali testy nuklearne między 1967 a 1995 rokiem.

Niektórzy zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że tajemnicza plątanina dróg i budynków jest dopasowana do układu ulicznego Waszyngtonu. Struktura według teorii powstała jako część gry wojennej dla chińskiej inwazji Stanów Zjednoczonych. Inni sugerują, że tereny służą do testowania broni lub kontaktu z Obcymi. Eksperci mają bardziej prozaiczne wyjaśnienie: Na pustyni Gobi znajduje się jednostki badawcza prowadząca badania nad atmosferą.

1 komentarz:

  1. (...)Eksperci mają bardziej prozaiczne wyjaśnienie: Na pustyni Gobi znajduje się jednostki badawcza prowadząca badania nad atmosferą.(...)
    A widział ktoś tam anteny horyzontalne?

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf