środa, 4 kwietnia 2018

Pentagon wdraża Sztuczną Inteligencję w walce z terroryzmem

Pentagon rozpoczyna nowy etap walki z terroryzmem, Sztuczna Inteligencja opracowana przez kilkuosobowy zespół analityków opracował system kontroli systemów zbrojnych i "polowania" na terrorystów. 

Jak podkreśla Pentagon przyszłość wojny zależeć będzie między innymi od czynnika nie ludzkiego czyli działań robotów. Generał John NT "Jack" Shanahan dyrektor ds. Wywiadu wojskowego dla wsparcia ze strony bojowników i generał Pentagonu odpowiedzialny za SI w zakresie polowań terrorystycznych, mówi o Project Maven - nazwa nadana flagowemu uzbrojonemu systemowi AI w Departament Obrony - jako  "prototypowej wojnie", i wielkim skoku w przyszłość.

"Naszym scenariuszem jest przyszłość ludzkiej współpracy z maszyną. [Jednak], to nie maszyny przejmują - dodał Shanahan. "To nie jest technologiczne rozwiązanie problemu technologicznego. To operacyjne rozwiązanie problemu operacyjnego. "

Pierwotnie nazwany zespołem interdyscyplinarnych działań wojennych,  został zatwierdzony do dofinansowania w kwietniu, Projekt Maven szybko ruszył, a wiele osób z Pentagonu uważa, że ​​więcej projektów AI będzie w przygotowaniu, ponieważ Stany Zjednoczone będą nadal konkurować z Rosją i Chiny dla dominacji AI.

Zespół Shanahana wykorzystał tysiące godzin zarchiwizowanego materiału dronowego do bombardowania Bliskiego Wschodu, aby "wyszkolić" sztuczną inteligencję, aby skutecznie odróżnić ludzi od przedmiotów nieożywionych i, na bardziej szczegółowym poziomie, rozróżnić typy obiektów. AI została sparowana z Minotaur , aplikacją korelacji i georejestracji Marynarki Wojennej i Korpusu Piechoty Morskiej.


Obecnie projekt Maven ma na celu przybliżenie analitykom wojskowym świadomości sytuacyjnej na polu bitwy. Ale czy moglibyśmy kiedyś zobaczyć autonomiczne drony kontrolowane przez jeszcze potężniejsze algorytmy sztucznej inteligencji, zapewniające całkowitą kontrolę na polu bitwy?

Shanahan chce zintegrować sztuczną inteligencję z systemami wojskowymi i wszystkimi operacjami, a on nie jest sam, wzywając do wszechobecności przyjęcia sztucznej inteligencji. Niedawny raport z Centrum Naukowego i Międzynarodowego im. Harvarda Belfera dowodzi, że zobaczymy dramatyczny przegląd sił zbrojnych na całym świecie, kiedy będą wdrażać technologię sztucznej inteligencji w ciągu najbliższych pięciu lat.


"Twierdzimy, że wykorzystanie systemów robotycznych i autonomicznych zarówno w działaniach wojennych, jak iw sektorze komercyjnym, ma wzrosnąć dramatycznie", stwierdza raport. "Początkowo postęp technologiczny przyniesie największe korzyści dużym, dobrze finansowanym i zaawansowanym technologicznie siłom zbrojnym, podobnie jak bezzałogowe pojazdy latające i bezzałogowe pojazdy naziemne w operacjach wojskowych USA w Iraku i Afganistanie.

"Gdy ceny spadną, państwa dysponujące ograniczonymi budżetami i mniej zaawansowanymi technicznie siłami zbrojnymi przyjmą technologię, podobnie jak podmioty niepaństwowe".

Naukowcy twierdzą, że nieuczciwe grupy terrorystyczne są tak samo zainteresowane wykorzystaniem zaawansowanej technologii.


"ISIS robi godne uwagi zdalnie sterowanych drony dla swoich operacjach wojskowych" - czytamy w raporcie. "W przyszłości oni lub inne grupy terrorystyczne będą prawdopodobnie coraz częściej korzystać z autonomicznych pojazdów."

Tymczasem geopolityczny efekt rozprzestrzeniania się AI jest nadal poważnym problemem w odniesieniu do trzech głównych supermocarstw świata - Stanów Zjednoczonych, Chin i Rosji. Zostało to nazwane "momentem Sputnika". Urzędnicy wojskowi, w tym były Sekretarz Obrony Chuck Hagel w 2014 roku, powiedzieli, że wyścig zbrojeniowy AI znany jest jako "Third Offset Strategy" i jest następną generacją działań wojennych.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf