wtorek, 10 listopada 2020

Nadchodząca wojna z Chinami

„Celem tego filmu jest przerwanie ciszy: Stany Zjednoczone i Chiny mogą być na drodze do wojny, a wojna nuklearna nie jest już nie do pomyślenia” - mówi Pilger w swoim dokumencie dokumentalnym The Coming War on China z 2016 roku.. Film od niedawna dostępny jest również za darmo w sieci. 

Nasilanie się anty-chińskiej narracji przez rząd USA wskazuje, że jesteśmy psychologicznie przygotowani do zaakceptowania tej zagrażającej światu konfrontacji, tak jak ostrzegał Pilger w 2016 roku.

„Niebezpieczeństwo konfrontacji rośnie z dnia na dzień” - mówi Pilger.
Ten potężny film przedstawia sposób, w jaki Stany Zjednoczone otaczają Chiny „pętlą” baz wojskowych od czasów wojny koreańskiej, które dysponują ogromną siłą militarną, w tym jądrową, skierowaną prosto na chińskie miasta. Pilger pokazuje psychopatyczne żniwo, jakie spowodowało to ludzi mieszkających na obszarach, na których amerykańska machina wojenna założyła sklep na Pacyfiku. promieniowanie jądrowe na ludzi. Głęboko niepokojące jest również ujawnienie, jak blisko USA były wystrzeliwanie głowic nuklearnych w Chinach z powodu nieporozumień podczas kryzysu kubańskiego.

Film opisuje najnowszą historię Chin i wyjaśnia ich rosnącą potęgę gospodarczą, która doprowadziła nas do tego punktu, oraz trwającą od pokoleń historię prowokacji i wrogości USA wobec rządu. Odnosi się również do głupiej projekcji tak wielu ludzi z Zachodu, że gdyby Stany Zjednoczone nie zastraszały i nie mordowały świata w celu uległości, Chiny przejęłyby to samo.

1 komentarz:

  1. (...)wojna nuklearna nie jest już nie do pomyślenia(...)
    Straszyli się ją całą zimną wojnę, więc niech sobie darują...

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf