wtorek, 17 listopada 2020

Największy bank Chin zaciąga masową emisję obligacji wspieranych przez blockchain


Wraz z narastaniem niedoborów płynności i przyspieszeniem niewypłacalności, chiński rynek obligacji korporacyjnych uderzył w ścianę, ponieważ nieoczekiwana niewypłacalność chińskiego koncernu wydobycia węgla kamiennego wzbudziła szczególne obawy o kondycję sektora oraz o sytuację jego wierzycieli.


Jak dotąd najbardziej godne uwagi jest to, że notowanie obligacji opartych na blockchain emitowanym przez China Construction Bank. Chociaż na prośbę emitenta start obligacji został opóźniony w czasie, to jednak wykorzystanie cyfrowych tokenów (które miały być sprzedawane po wartości nominalnej 100 dolarów każdy, umożliwiając udział w sprzedaży zarówno instytucjom, jak i prywatnym inwestorom) jest innowacyjnym podejściem do tematu. 

Innowacja polega na tym, że te obligacje są używane jako tokenizowane certyfikaty depozytowe w łańcuchu bloków, co wspiera emisję takich obligacji o niewielkiej kwocie; Obligacje inne niż oparte na łańcuchu bloków są zwykle sprzedawane w wyższych cenach minimalnych i dlatego są ograniczone do inwestorów profesjonalnych lub innych banków.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf