poniedziałek, 2 listopada 2020

Cyfrowe euro? Szefowa ECB zapowiada wielkie zmiany w eurozonie

 Szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christina Legarde stwierdziła niedawno, że ECB "bardzo poważnie"  przygląda się stworzeniu cyfrowego euro. 

Podczas wirtualnego posiedzenia MFW Lagarde powiedziała, że pandemia spowodowała wiele zmian strukturalnych, w tym sposób, w jaki „pracujemy, handlujemy i płacimy”.

Powiedziała, że handel elektroniczny z powodu pandemii wzrósł o prawie jedną piątą pod względem wielkości w okresie od lutego do czerwca 2020 r., dodała jednak, że cyfrowe euro będzie jedynie „dodatkiem” do gotówki i nigdy jej nie zastąpi.

„Powinniśmy być gotowi do wprowadzenia cyfrowego euro, jeśli zajdzie taka potrzeba” - powiedział Fabio Panetta, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego na blogu poświęconym badaniu. „Oznacza to, że już musimy się do tego przygotować”.

Eurosystem będzie musiał wziąć pod uwagę główne obawy, takie jak potencjalne zagrożenia cybernetyczne, prawo do prywatności oraz to, czy bank centralny wprowadzający walutę cyfrową oznacza, że pozyskałby wrażliwe informacje o użytkownikach.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf