poniedziałek, 29 marca 2021

Klasyczna muzyka uratowała wieloryby przed pewną śmiercią


Mówią, że muzyka jest językiem duszy, co jest odpowiednie, biorąc pod uwagę kluczową ścieżkę dźwiękową muzyki klasycznej, która kiedyś uratowała około 2000 wielorybów beluga na Półwyspie Czukockim, najbardziej wysuniętym na wschód półwyspie Azji. 


Tutaj, w 1985 roku, okoliczni mieszkańcy zauważyli ogromne stado bielugi, co było niewątpliwie przyjemnym widokiem na początku, biorąc pod uwagę, że zwierzęta te stanowiły bogate źródło pożywienia dla społeczności. Jednak wkrótce okazało się, że zmiana pogody spowodowała wykuwanie 4-kilometrowej (2,5 mili) bryły grubego lodu, która stała między otworami powietrznymi wielorybów a otwartym oceanem. Nie mogli przepłynąć tej odległości bez wyczerpania tlenu, a przy niewielu otworach powietrznych dla tak wielu zwierząt było oczywiste, że należy podjąć działania, aby je uratować.

Na szczęście Rosja właśnie zafundowała sobie fińskiego lodołamacza o dumnej nazwie Moskwa, największego i najpotężniejszego tego typu w tamtym czasie.
Rosja zwerbowała Moskwę do misji ratunkowej, aby uratować belugi. Kiedy przybyli na miejsce, sytuacja była gorsza, niż przypuszczali i misja została odwołana przez kapitana statku. Wydawało się, że wszystko stracone, dopóki, poruszona widokiem tak wielu ginących wielorybów, załoga zdecydowała, że ​​muszą działać. Gdy zaczęli orać w lodzie, helikoptery rzucały ryby, aby spróbować utrzymać przy życiu wieloryby.

Wytyczenie trasy dla zwierząt zajęło kilka dni, ale Moskwie w końcu się udało. Niestety, zmęczone wieloryby nie ustępowały kierując się w stonę lądu, nie dało się ich przekonać, by podążyły za statkiem z powrotem na otwarte wody. Członek załogi zasugerował niezwykłą sugestię, że muzyka może odwrócić kierunek akcji ratunkowej, ponieważ przypomniał sobie, jak wieloryby reagują na muzykę. Krótko mówiąc, Moskwa chwilowo stał się mówcą, gdy rozbrzmiewał różnymi rodzajami muzyki w lodowatym krajobrazie. To właśnie klasyka okazała się najskuteczniejszą przynętą bielugi, powodując, że wieloryby zaczęły zbliżać się do lodołamacza. Bielugi "zrozumiały" intencje i popłynęły za muzyką, w ten sposób rozpoczęła się wędrówka rytm wiedeńskiego walca kilometr..po kilometrze.

Podobnie jak flecista i jego szczury, melodia Moskwy była śledzona, gdy wyrzeźbiona z lodu przez wybrednych belugas. Uważa się, że do końca lutego tego samego roku około 2000 zwierząt dotarło do otwartego oceanu. Mówi się, że długa misja kosztowała Rosję w sumie około 200 000 dolarów , ale ile to jest 100 dolarów za życie bieługi?

1 komentarz:

  1. Witam wszystkich, moje usta są pełne świadectw Pomógł mi dr OJO. Jestem żonaty od czterech 4 lat, a na piątym roku mojego małżeństwa inna kobieta miała zaklęcie, aby odebrać mi kochanka, a mój mąż zostawił mnie i dzieci i cierpimy, dopóki nie spotkam stanowiska, w którym ten mężczyzna, dr. OJO, który komuś pomógł i zdecydowałem się spróbować (+2347057052206) jaka jest aplikacja, która pomoże mi przywieźć męża do domu i uwierz mi, po prostu wysyłam mu zdjęcie i zdjęcie mojego męża i po 48 godzinach, jak mi powiedział, mój mąż pojechał do domu, przepraszając, że powinienem mu wybaczyć, teraz mój mąż okazał mi miłość bardziej niż kiedykolwiek. Cieszę się, znając dr OJO. Więc jeśli wiesz, że masz tego rodzaju problemy, skontaktuj się z moim tatą przez Whatsapp (2347057052206 lub następujące PROBLEMY: (3) Chcesz awansować w swoim biurze. (4) Chcesz, aby kobiety / mężczyźni biegli za tobą. (5)) Jeśli chcesz mieć dziecko. (6) [Chcesz być bogaty. (7) Chcesz związać męża / żonę na zawsze. (9) Jeśli chcesz przerwać rozwód. 10) Pomóż wyciągnąć ludzi z (11) Zaklęcia małżeńskie (18) Zaklęcia chorobowe. (19) Leczenie raka (20) Cukrzyca Cuer (21) Leczenie HIV (22) LUPUS CUREGENERAL BODYSkontaktuj się z nim dzisiaj: EMAIL ogospellcaster@gmail.com

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf