niedziela, 14 marca 2021

Szef British Airways wzywa zaszczepionych podróżnych do latania bez ograniczeńWedług Reutera British Airways zamierza ułatwić zaszczepionym podróżowanie bez ograniczeń a także osobom, które nie zostały zaszczepione, ale mają negatywny wynik testu.
„Myślę, że osoby, które zostały zaszczepione, powinny móc podróżować bez ograniczeń. Osoby, które nie zostały zaszczepione, powinny mieć możliwość podróżowania z negatywnym wynikiem testu” - powiedział dyrektor generalny British Airways Sean Doyle.


Doyle zwrócił się do rządu Wielkiej Brytanii o wsparcie cyfrowych przepustek zdrowotnych, aby bezpiecznie ponownie otworzyć nasze niebo. Powiedział, że aplikacja zdrowotna zostanie wykorzystana do zweryfikowania negatywnych wyników testu COVID-19 danej osoby i statusu szczepień.

„Aplikacje będą kluczem do ułatwienia podróżowania na dużą skalę. Personel linii lotniczych sprawdza dokumenty, które zajmują 20 minut na pasażera i nie są praktyczne, jeśli wraca duża liczba pasażerów” - powiedział Reuters.

Wniosek Doyle'a o paszporty zdrowotne nie jest zaskakującym wydarzeniem, biorąc pod uwagę, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) powiedział w zeszłym miesiącu, że nowa aplikacja podróżna (zwana Travel Pass) do zarządzania testami COVID-19 i certyfikatami szczepień zostanie wkrótce wprowadzona. IATA jest wiodącą światową organizacją handlową dla linii lotniczych, zrzeszającą 290 członków.

Doyle oczekuje, że rząd Wielkiej Brytanii wdroży wielopoziomowe ramy z miejscami docelowymi podzielonymi na kategorie w zależności od ryzyka. Spodziewa się „ogromnego stłumionego popytu” na podróże lotnicze tego lata".

IATA pokazało, że trendy podróżnicze w pierwszej połowie 2021 r. Będą słabsze niż początkowo prognozowano od grudnia. Organizacja handlowa stwierdziła również, że rezerwacje pozostaną uparcie „słabe” w okresie letnim.

Mniej więcej plan British Airways, który pozwoli zaszczepionym ludziom podróżować bez ograniczeń, jest częścią „ nowej normy ”, w której tak zwani „teoretycy spiskowi” ostrzegali wszystkich przed nadmiernym systemem kontroli korporacji i rządu.


Istnieje ryzyko, że paszporty COVID zapoczątkują „dwupoziomowe społeczeństwo” w zależności od tego, czy ktoś został zaszczepiony, czy też nie, i określi przysługujące mu wolności.

1 komentarz:

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf