wtorek, 29 czerwca 2021

Długo wyczekiwany raport Pentagonu w sprawie UFO... nic nie wyjawia?

W końcu opublikowano długo oczekiwany raport o UFO z amerykańskiego Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego . Raport stwierdza, że ​​wszystkie poza jedną ze 144 obserwacji UFO zgłoszonych przez personel wojskowy w ciągu ostatnich 17 lat pozostają niewyjaśnione. Przyznając ten brak wiedzy lub jak kto woli zatajania szczegółowych informacji, Pentagon odmawia wykluczenia możliwego pozaziemskiego pochodzenia niektórych z tych obiektów, ale podkreśla, że ​​nie ma dowodów potwierdzających, że tak też jest.Raport został początkowo zamówiony przez Kongres w odpowiedzi na liczne doniesienia o niezidentyfikowanych zjawiskach lotniczych (UAP) na przestrzeni wielu lat. Pentagon powołał w sierpniu 2020 r. Grupę Zadaniową Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych (UAPTF) w celu określenia charakteru i pochodzenia tych niezliczonych obserwacji.

„UAPTF skoncentrował swój przegląd na raportach, które miały miejsce w latach 2004-2021” – wyjaśniają autorzy dokumentu , po czym przechodzą do stwierdzenia, że ​​większość spraw pojawiła się w ciągu ostatnich dwóch lat dzięki wdrożeniu standardowego protokołu sprawozdawczego przez Nasza Marynarka Wojenna.

Jednak po przeanalizowaniu dostępnych danych dla każdej ze 144 obserwacji w tym okresie, grupa zadaniowa stwierdziła, że ​​„ograniczona ilość wysokiej jakości raportów na temat niezidentyfikowanych zjawisk lotniczych utrudnia nam wyciągnięcie jednoznacznych wniosków na temat charakteru lub zamiaru UAP. ” Innymi słowy, po prostu nie potrafią wyjaśnić większości tych przypadków.

Tylko jeden incydent zgłoszony w tym czasie mógł zostać wyjaśniony „z dużą pewnością” i został potwierdzony przez UAPTF jako „prawdopodobny”. Podczas gdy pozostałe 143 przypadki pozostają czymś tajemniczym, autorzy raportu spekulują, że „jeśli i kiedy poszczególne incydenty UAP zostaną rozwiązane, będą należeć do jednej z pięciu potencjalnych kategorii wyjaśniających”.

Kategorie te są następnie wymieniane jako „ naturalne zjawiska atmosferyczne, programy rozwojowe USG [rządu USA] lub amerykańskiego przemysłu, lub obce systemy przeciwnika spoza USA”.

Dostarczając więcej szczegółów na temat niektórych zgłoszonych spotkań, raport wyjaśnia, że ​​istnieje 11 „udokumentowanych przypadków, w których piloci zgłaszali bliskie wypadki za pomocą UAP”, podczas gdy kolejne 18 incydentów dotyczyło „nietypowych wzorców ruchu UAP lub charakterystyk lotu”.

Na przykład „niektóre UAP wydawały się pozostawać nieruchome w powietrzu, gwałtownie manewrować lub poruszać się ze znaczną prędkością , bez dostrzegalnych środków napędu”. Pentagon twierdzi, że prowadzi obecnie dalsze analizy w celu ustalenia, czy obiekty opisane w tych raportach prezentowały przełomowe technologie, opracowane albo przez inny naród, albo przez przybyszów z innego świata.

Niezależnie od charakteru tych obiektów, raport stwierdza, że ​​UAP stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów poprzez zaśmiecanie przestrzeni powietrznej, podczas gdy możliwość korzystania z takich przełomowych technologii przez zagranicznych przeciwników może również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf