niedziela, 27 czerwca 2021

Nowe badanie wykazało, że COVID-19 jest „bardzo dobrze przystosowany” do zarażania ludzi

 Australijski zespół naukowców opublikował nowe badanie, w którym stwierdzono, że SARS-CoV-2, wirus wywołujący COVID-19, wydaje się być specjalnie przystosowany do atakowania ludzkich komórek, według Daily Telegraph.

     Naukowcy z Flinders University i La Trobe wykorzystali potężne komputery do modelowania receptorów białkowych u wielu gatunków zwierząt, aby zobaczyć, jak przyczepia się do nich białko kolce koronawirusa.

     Teoria głosiła, że ​​jeśli koronawirus łatwo przyczepił się do zwierzęcia takiego jak nietoperz lub łuskowiec, prawdopodobnie byłby to gatunek, którego robak wykorzystał, aby przeskoczyć do ludzkiej populacji.

     Jednak modelowanie wykazało, że białko kolca koronawirusa najlepiej nadaje się do atakowania receptorów białkowych u ludzi.

„Modelowanie komputerowe wykazało, że zdolność wirusa do wiązania się z białkiem ACE2 nietoperza była słaba w stosunku do jego zdolności do wiązania ludzkich komórek” – powiedział epidemiolog i badacz szczepionek z Flinders University, profesor Nikołaj Pietrowski, dodając: „To przemawia przeciwko przenoszeniu wirusa bezpośrednio od nietoperzy. dla ludzi”.

„Dlatego, jeśli wirus ma naturalne źródło, mógł dostać się do ludzi jedynie za pośrednictwem gatunku pośredniczącego, którego jeszcze nie znaleziono”.

Inne zwierzęta uznane za stosunkowo podatne na infekcje to łuskowce, psy i koty – wszystkie z nich zostały wykluczone jako gatunki pośrednie między nietoperzami a ludźmi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf