czwartek, 26 maja 2016

Czy znaleźliśmy dowód na istnienie życia pozaziemskiego?

Astrobiologowie zajmują się poszukiwaniem planet z mikroklimatem umożliwiającym rozwój organizmów. Niedawno poszukiwacze planet bliźniaczych do Ziemi, znaleźli 3 planety poza galaktyką Mleczną Drogą. 


Niedawno opublikowane badania w magazynie Astrobiology informują o planecie większej od Ziemi o 40%. Znajduje się ona poza naszą galaktyką i co intrygujące jest jedną z pięciu planet krążącą wokół gwiazdy, która jest znacznie mniejsza od naszego słońca. Co więcej, gwiazda nie daje takiej energii, dlatego zapewne temperatura na powierzchni planety o której mowa jest znacznie niższa. Pomimo tego, badacze potwierdzają że możliwe jest podtrzymywanie na planecie życia.

Atmosfera planety pozwala na utrzymywanie się między innymi wody w stanie ciekłym. Co jest dla naukowców bardzo obiecującą informacją. Z badań uzyskanych na podstawie symulacji komputerowych wynika, że atmosfera planety jest znacznie gęstsza od ziemskiej. Warto zaznaczyć jednak, że nie ma niej tlenu, astrobiolodzy nie wykluczają jednak możliwości utworzenia się go w dłuższej perspektywie czasu. Dla planety podstawową przeszkodą w rozwoju mikroorganizmów jest odległość od gwiazdy. Jest ona zbyt duża i nie pozwala na tworzenie się odpowiedniej ilości dwutlenku węgla.

Kepler 62f został odkryty przez Kepler Space Observatory, a dalsze badania prowadził Uniwerystet Kalifornii w Los Angeles. Grono naukowców z tej uczelni odpowiada za symulację i wstępne badania nad planetą. Obecnie astronomowie starają się szukać planet, które mogłyby być dla organizmów obecnie nam znanych, atrakcyjne. Dlatego tak dużo uwagi poświęcono tej planecie.

źródło: iflscience.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf