środa, 4 maja 2016

Czy rząd Syrii współpracuje z ISIS?

Kolejny wyciek dokumentów tym razem dotyczy Syrii. Według nowych danych rząd Baszara el-Asada regularnie współpracuje z ISIS. Informacja ta obiegła wszystkie media i jest szokująca nie tylko dla opinii publicznej. Czy zatem Baszar el-Asad gra na dwa fronty?

Według opublikowanych dokumentów rząd wraz z terrorystami jest w stałym kontakcie. Omawiane są kolejne transakcje handlowe a także działania wojenne. W dokumentach zostały potwierdzone informacje, że w Europie znajdują się obozy treningowe dla ekstremistów. I co ważniejsze, że funkcjonują one dłużej niż którakolwiek z grup wywiadowczych podejrzewa. 

Jednym z przykładów współpracy jest zniszczenie starożytnych zabytków w mieście Palmyra, którego ekstremiści dokonali w marcu tego roku. Według dokumentów bombardowanie zostało zatwierdzone przez rząd. Przykładów współpracy jest wiele, większość z nich dotyczy ropy naftowej i ewakuacji obywateli z poszczególnych regionów, które mają być objęte kolejnymi atakami. 

Z informacji jednak najbardziej zaskakującej, to dane przekazane przez jednego dezertera, który twierdzi, że ISIS od długiego czasu współpracuje z rządem i prawdopodobnie z rosyjskim lotnictwem. Te insynuacje na pewno pogorszą sytuacje na arenie międzynarodowej. Co więcej koniec konfliktu na Bliskim Wschodzie na pewno nie będzie mieć miejsca w ciągu najbliższych miesięcy. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf