poniedziałek, 9 maja 2016

Zarzut szpiegostwa w Turcji i sprawa kolejnych dziennikarzy.

Jakiś czas temu na blogu pojawił się wpis dotyczący śmierci dziennikarki, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Przeczytać możecie na jej temat we wpisie Kto zbroi ISIS - historia dziennikarki, która odkryła prawdę. Dziennikarka jako pierwsza opublikowała informacje dotyczącą pomocy bojownikom na terenie Syrii. 

Obecnie zarzut szpiegostwa usłyszało dwóch popularnych dziennikarzy jednej z najstarszych gazet w Turcji.Dziennikarze w swoich artykułach śmiało opisywali sposób zbrojenia i pomoc Turcji bojownikom na terenie Syrii. W szeregu artykułów można było przeczytać o tym jak Ankara wspiera grupę ekstremistów. Dziennikarze zostali oficjalnie oskarżeni o "rozpowszechnianie tajemnic państwowych". 

Zarzuty jakie padły wobec władzy tureckiej dotyczyły nadzorowania transportu broni i amunicji przez wywiad turecki. W artykułach opublikowanych w zeszłym roku Dündar i Gül twierdzili, że transport ma być przekazany bezpośrednio bojownikom. Według dziennikarzy była to tajna akcja Narodowej Organizacji Wywiadowczej.

źródło: intelnews.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf