wtorek, 3 maja 2016

Panama papers - jak wyciek dokumentów obala władzę.

Okazuje się, że oprócz rozpoczętych śledztw w sprawie nadużyć władzy i korupcji zawartych w dokumentach opublikowanych pod nazwą Panama Papers może dojść do obalenia rządów.Panama to państwo nazywane rajem podatkowym do którego uderzają kancelarie z całego świata aby po cichu ukryć transakcje. W jednym z największych wycieków dokumentów pojawia się jedna z największych firm Mosac Fonseca. 

Jak największy wyciek dokumentów wpłynął na nastroje polityczne na świecie?

Opozycja obecnego premiera rządu Pakistanu, ma zamiar wykorzystać informacje zawarte w dokumentach opublikowanych w Panama Papers. Trójka dzieci premiera Miana Muhammada Nawaza Sharifa figuruje w dokumentach. W tym celu opozycja wystosowała specjalny list do niego z prośbą o dobrowolną dymisję. 

Premier rządu Wielkiej Brytanii również stanął na świeczniku po opublikowaniu dokumentów. Obecnie prowadzone jest wobec Davida Camerona śledztwo i na pewno nie będzie on mógł dłużej sprawować swojego urzędu. Już obecnie został odsunięty od przywództwa partią. 

Do Unii Europejskiej na pewno w najbliższym czasie nie wstąpi również Ukraina, której premier również znalazła się w dokumentach.

W pozostałych częściach świata, informacje zawarte w dokumentach nie wpłynęły tak drastycznie na kształt polityki. Odbyło się wiele protestów, jednak w związku z nimi nie podjęto żadnych kroków.

źródło: quora.com


2 komentarze:

  1. (...)Premier rządu Wielkiej Brytanii również stanął na świeczniku po opublikowaniu dokumentów. Obecnie prowadzone jest wobec Davida Camerona śledztwo i na pewno nie będzie on mógł dłużej sprawować swojego urzędu. Już obecnie został odsunięty od przywództwa partią.(...)

    A czy wg. wiedzy autora afera może wpłynąć na brexit?

    OdpowiedzUsuń
  2. Niektóre źródła mówią, że zmniejszyło się poparcie dla partii Camerona. Może mieć to przełożenie na brexit. Mówi o tym przede wszystkim guardian. Konserwatyści uważają jednak, że sprawa jednostki nie wpłynie na decyzję Brytyjczyków.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf