czwartek, 13 października 2016

Wiedza, którą posiadamy uratowałaby miliony osób chorych na raka.

Wicedyrektor Joe Biden Cancer Moonshot Blue Ribbon Panel opublikował raport zawierający 10 ważnych informacji mających na celu "zakończenie walki z rakiem dzięki wiedzy jaką posiadamy". Inicjatywa skupia się przede wszystkim na populacji obywateli Stanów Zjednoczonych.

Na raka co roku umiera wiele osób. Dotychczas nie znaleziono idealnego lekarstwa. W zależności od rodzaju i zaaawansowania choroby lekarze co roku podejmują wszelkie możliwe działania aby zapobiec śmierci wielu osób. Na blogu znajduje się wpis o jednym z polaków, który nie tylko walczył skutecznie z rakiem, ale także z wielkimi koncernami farmaceutycznymi sprzeciwiającym się jego działaniom. Polak odkrył nową metodę leczenia raka. Nie podoba się to jednak wielkim koncernom!.

Szacuje się, że do roku 2030 liczba osób chorujących na raka wzrośnie o około 50%. Według słów autorów raportu, posiadamy wiedzę, która już w tej chwili pozwoliłaby na zredukowanie liczby zachorowań na nowotwory. Joe Biden twierdzi, że posiadamy potrzebną wiedzę, a każdy dalszy postęp technologiczny zbliża nas ku redukcji i szybszemu reagowaniu na pierwsze symptomy choroby. Nowotwory płuc, wątroby, szyjki macicy są najczęstszymi powodującymi zgony. 

Inną ciekawostką w dziedzinie walki z jedną z najbardziej kosztownych chorób jest dieta. O zdrowym stylu życia mówi się bardzo wiele. Są jednak lekarze, mówiący że promowana dieta obfitująca w pełnoziarniste produkty sieje w naszym organizmie największe spustoszenia. Dr. William Davis w swojej publikacji "dieta bez pszenicy" podkreśla, że większość problemów zdrowotnych wynika z nadmiaru glutenu gromadzącego się w organizmie. Wszystko za sprawą genetycznie zmodyfikowanych ziaren pszenicy, które są najczęściej sprzedawane na uprawy. Wpływają one negatywnie na cały organizm. Davis podkreśla że ograniczenie a najlepiej całkowita likwidacja produktów zawierających jakiekolwiek zboża spowoduje, że już po niedługim czasie możemy zacząć odczuwać pozytywne skutki wpływające nie tylko na samopoczucie ale i na zdrowie.

źródło zdjęcia: blogs.dickinson.edu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf