poniedziałek, 10 października 2016

Jak UE doprowadziła do bankructwa największego banku.

Kilka tygodni temu na blogu znalazł się wpis o karze jaką nałożyła Komisja Europejska na firmę Apple. Zarzutów było wiele, a kara niemała  początkowo 19 mld euro, w ostateczności 14 mld euro- Wojna o giganta, czyli jak USA walczy o prawa Apple. Już wtedy rząd USA groził nałożeniem sankcji na firmy stacjonujące w USA. Na efekty nie trzeba było długo czekać.


Deutsche Bank największy bank w Niemczech otrzymał 14 mln dolarów grzywny "zaległych podatków". Ta kara została wystosowana przez Departament Sprawiedliwości. Od tego momentu wartość akcji banku mocno spadła. Gdyby tego było mało Bloomberg podał informację, że 10 funduszy wycofało miliardy dolarów z Deutsche Banku, w efekcie wartość akcji diametralnie spadła do zaledwie 10 dolarów. Każdy bank w takiej sytuacji ma przeznaczoną pewną kwotę na zapłatę tego typu kar. Problem jednak polega na tym, że bank nie posiada w rezerwie 14 mld dolarów, a powinien zgodnie z polityką banku mieć przygotowane 6 mld. Jak się jednak okazuje, nawet tej kwoty nie posiadają. 

Deutsche Bank jest jednym z największych banków na świecie. Problemy finansowe tego banku mogą  odbić się na gospodarce nie tylko Unii Europejskiej ale światowego systemu finansowego. 

źródło: zerohedge.com , źródło zdjęcia: zerohedge.com

1 komentarz:

  1. żeby zaczęło działać prawo podatkowo, trzeba było czekać na wojnę handlową... Może Morawiecki tez powinien poszukać... przecież jeden taki strzał i nie mamy deficytu.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf