piątek, 20 lipca 2018

Ataki po szczycie w HelsinkachW tym tygodniu odbyło się spotkanie przywódców największych mocarstw świata. W szczycie w Helsinkach uczestniczyli prezydent Stanów Zjednoczonych oraz Federacji Rosyjskiej. 

Szczyt w Helsinkach odbył się w tym tygodniu. Zaledwie na 4 dni przed spotkaniem amerykańskich i rosyjskich przywódców w Helsinkach hakerzy z Chin rozpoczęli falę brutalnych ataków na urządzenia podłączone do Internetu w Finlandii, starając się uzyskać kontrolę nad sprzętem, który mógłby zbierać audio lub wizualną inteligencję, mówi nowy raport.

Według doniesień firmy z branży cyberbezpieczeństwa F5 z siedzibą w Seattle, ruch skierowany na zdalne sterowane i urządzenia podłączone do Internetu zaczął gwałtownie rosnąć 12 lipca .

"Finlandia zazwyczaj nie jest krajem najczęściej atakowanym; regularnie otrzymuje niewielką liczbę ataków "- czytamy w raporcie.

Chiny zazwyczaj pochodzą z największej części takich ataków; w maju chińskie ataki stanowiły 29 procent całości. Jednak w związku z tym, że ataki zaczęły przybierać na sile 12 lipca, udział Chin wzrósł do 34 procent, czytamy w raporcie. Ataki skoczyły o 2 800 procent.

Chiny nie były jedynymi, które próbowały uzyskać dostęp do urządzeń podłączonych do Internetu w Helsinkach w okresie poprzedzającym szczyt 16 lipca. Ruch ataków pochodzi z USA, Francji i Włoch, w tej kolejności. Ale ruch w USA i Francji był zgodny ze średnimi. Natężenie ataku rosyjskiego znacznie spadło z trzeciego miejsca, z miejsca zwykłego, do piątego. 

Przemawiając na forum Aspen Security Forum w środę wieczorem, dyrektor FBI Christopher Wray powiedział, że "Chiny z perspektywy kontrwywiadu reprezentują najszersze, najbardziej wszechobecne, najbardziej groźne wyzwanie, przed jakim stoimy jako kraj".

Urzędnicy administracji i bezpieczeństwa narodowego również alarmują o stanie chińskiego szpiegostwa przemysłowego. To był problem, który eksperci poruszyli przed Izbą Wywiadowczą Izby w czwartek rano . Michael Pillsbury, dyrektor Centrum ds. Chińskiej Strategii w Instytucie Hudsona, powiedział: "Zrobiliśmy dobry start w kierunku nowej strategii wobec Chin, ale wciąż możemy nie doceniać problemu i sprzeciwu Chin wobec zmian."

Niedawny raport Biura Wykonawczego Kontrwywiadu opisuje Chiny jako "najbardziej aktywnego na świecie i uporczywego sprawcy szpiegostwa gospodarczego".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf