wtorek, 31 lipca 2018

Jak świat oglądają obywatele Chin

Władze Chin dbają o to aby obywatele byli w odpowiedni sposób poinformowani. Wiadomości jakie czytają są skrupulatnie opracowywane. W Europie taki sposób przekazywania informacji nazwany by był czystą propagandą.

"Wybory prezydenta"

Zabawny krótki film, opublikowany przez chińskie władze idealnie przedstawia podejście do władz takich krajów jak USA i UK. Sugeruje niestabilność władzy wynikająca z złej formy między innymi wyborów prezydenckich. W tym filmie dowiemy się, że w Chinach każdy może zostać prezydentem, wystarczy że będzie ambitnie dążył do celu. System wyborów oparty jest na wieloletnich testach, które doprowadziły do stabilizacji całego systemu. W opozycji do "jedynej słusznej władzy" pokazane są wybory w dwóch państwach. W Wielkiej Brytanii demokracja porównywana jest do brytyjskiego programu "Britain's got talent". Amerykański system nie jest lepiej pokazany, w filmie pojawia się Barack Obama z zespołem politycznym w którym znajdują się takie gwiazdy jak Katy Perry czy Oprah. Wszyscy  bohaterzy "american dream" wykonują zabawny taniec do słynnej piosenki koreańskiego zespołu Psy "Gangnam Style". Demokracja, jak sugeruje film, jest jak grupa fanów głosujących na swojego ulubionego zawodnika w spektaklu.Anglojęzyczny rap Chuckie

Chuckie jest produktem propagandy, chiński raper sponsorowany przez rząd publikuje różne materiały. Od chwytliwych utworów, z dużą popularnością "This is China", który w ciekawy sposób pokazuje skarby tego olbrzymiego kraju po utwory typowo propagandowe podkreślające wspaniałość komunizmu.
"This is China" jest mowa o regulacjach dotyczących broni w Chinach. Całkowitym zakazie posiadania i poczuciu bezpieczeństwa obywateli. Czym zdaniem władz Chin Amerykanie, nie mogą się pochwalić.

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf