piątek, 3 sierpnia 2018

Największe firmy USANajwiększe firmy USA, są blisko ze sobą powiązane. Poniższy diagram pokazuje które firmy i w jaki sposób się łączą.

3M (7 połączeń)
Zarząd firmy 3M ma 12 członków, w tym osoby takie jak emeryci dyrektorzy generalni Kroger i UPS oraz obecny dyrektor finansowy Microsoft.

Jeśli chodzi o członków zarządu, na pokładzie 3M znajduje się siedem osób, które mają połączenie z jedną z 50 dużych firm, w tym: Boeingiem, Coca-Colą, AbbVie, Proctor & Gamble, Amgen, Chevron i IBM.

Boeing (6 połączeń)
Zarząd Boeinga ma 13 członków, w tym CEO i prezesa Amgen oraz byłego szefa sztabu Białego Domu Ronalda Reagana (Kenneth Duberstein). Były dyrektor generalny Allstate i były dyrektor generalny Continental Airlines również zasiadają w zarządzie.

Ma sześć połączeń z innymi dużymi firmami amerykańskimi za pośrednictwem swojego zarządu, w tym: 3M, AbbVie, Amgen, Johnson & Johnson, US Bancorp i AT & T.

Amgen (6 połączeń)
Duża firma biofarmaceutyczna ma w zarządzie 13 osób, w tym CEO i prezesa Phillipsa 66, byłego dyrektora generalnego firmy Mattel oraz byłego dyrektora finansowego Walmart.

W sumie ma sześć osób, które służą również w innych zarządach: 3M, United Technologies, Apple, Boeing, Chevron i McDonald's.

Zdobywcy drugiego miejsca: (5 połączeń)
Inne silnie powiązane firmy to Walt Disney, Apple, Chevron, Exxon Mobil, IBM i Procter & Gamble - każdy z nich ma pięciu członków zarządu, którzy służą również innym 50 najlepszym korporacjom.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf