wtorek, 7 sierpnia 2018

Kto stworzył Bitcoin? Kim jest Satoshi Nakamato?


CIA "Ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza" wiedzy o prawdziwej tożsamości Satoshi Nakamoto.


Daniel Oberhaus, który zajmował się głównie fizyką, przestrzenią, krypto-walutą i przyszłością energii , złożył wniosek do Federalnego Biura Śledczego (FBI) i CIA, prosząc o informacje na temat tożsamości. Satoshi.

Oberhaus poinformował, że podczas gdy jego prośba z FBI jest nadal otwarta, otrzymał odpowiedź od CIA, która była " Glomar response ", która odnosi się do odpowiedzi na prośbę o informacji, która "ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza" (NCND) istnieniu. żądanych informacji. CIA odpowiedziała:

"Wniosek został odrzucony, a agencja twierdzi, że nie może potwierdzić ani zaprzeczyć istnieniu żądanych dokumentów."

Oberhaus zwrócił również uwagę, że odpowiedź była notoryczną praktyką CIA, powołując się na pierwszy tweet agencji w czerwcu 2014 r. Jako przykład:

 "Nie możemy potwierdzić ani zaprzeczyć, że jest to nasz pierwszy tweet."

Kwestia tożsamości Satoshi Nakamoto była jedną z największych tajemnic społeczności kryptografów od czasu uruchomienia Bitcoin w 2008 roku. W wielu raportach medialnych podjęto próbę "ujawnienia" osoby lub grupy osób stojących za najwyższym cyfrowym tworzeniem waluty, ale "bez większego sukcesu", jak twierdzi Oberhaus.

Pierwsza próba ujawnienia tożsamości Satoshi sięga października 2011 roku, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Satoshi zamilkł . Joshua Davis napisał utwór do " The New Yorker", który sugerował, że Nakamoto jest trzydziestojednoletnim fińskim badaczem w Helsińskim Instytucie Technologii Informacyjnych Vili Lehdonvirta. Osoba ostatecznie stwierdziła, że ​​nie był Satoshi, dodając, że "nawet gdyby [on] był [on] nie powiedział".

W 2014 roku Newsweek poinformował o japońskim amerykańskim mężczyźnie Satoshi Nakamoto w Kalifornii, który kiedyś odkrył dziennikarz, twierdził, że jest twórcą Bitcoin. Po długim dochodzeniu odkryto, że nie był on "prawdziwym" Satoshi.

W 2016 roku Gizmodo opublikował artykuł o Craig Wright , który publicznie ogłosił, że jest Satoshi. Australijski informatyk i biznesmen złożył wiele kontrowersyjnych oświadczeń podczas swojej kariery, a później tego samego roku nie udało mu się poprzeć swoich twierdzeń, że był twórcą Bitcoin.

Również w 2016 roku Alexander Muse napisał na swoim blogu Cryptomuse, że US National Security Agency (NSA) zidentyfikowała prawdziwą tożsamość Satoshi Nakamoto za pomocą stylometrii. Muse poinformował, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) nie potwierdzi publicznie swojej prośby o FOIA, nawet jeśli zna tożsamość miliardera BTC.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf