poniedziałek, 14 października 2019

25. Grupy hakerski sponsorowane przez państwa cz 1

Grupy hakerów są obecnie najszybciej rozwijającym się zagrożeniem dla państw o którym słyszymy. Niezwykle profesjonalne grupy, pracują dla rządów w ukryciu. Sponsorowane są przez państwa, grupy hakerów włamują się do oprogramowań dużych korporacji, departamentów obrony rządów, aby w ten sposób siać spustoszenie. Nawet firmy odpowiedzialne za bezpieczeństwo są narażone na ataki. 


Sytuacja jest tak zła, że ​​opisuje się ją jako kolejną „zimną wojnę”, a ta jest naprawdę globalna i w dużej mierze niewidoczna gołym okiem. Nawet marki korporacyjne są celem państw, które walczą o przewagę ekonomiczną i zyski. To tylko kwestia czasu, zanim cyberataki zostaną uznane za akt faktycznej wojny (stanowisko, do którego zmierzają już Stany Zjednoczone). 

Za przykład można podać grupa hakerów "Strażnicy pokoju" (dość przewrotna nazwa), która już groziła gwałtownymi atakami terrorystycznymi oraz ograniczyła wolność słowa w Hollywood. 

Oto lista kilku kluczowych graczy, którzy wyspecjalizowali się w szpiegostwie, sabotażu i działaniach wojennych.APT28 Russia


„APT” - „zaawansowane, trwałe zagrożenie”, oznaczenie stosowane w raportach dotyczących grup hakerów przez firmy ochroniarskie. „APT28” to niebezpieczna grupa hakerska, prawdopodobnie działa poza Rosją. Od co najmniej 2007 roku angażuje się w zaawansowanym szpiegostwie.

Rosja jest uważana za jednego ze światowych liderów w wojnie cybernetycznej, ale trudno znaleźć rozstrzygające dowody łączące APT28 z Moskwą (oprogramowanie jest tworzone w języku rosyjskim). Grupa zorganizowała szereg ataków na cele wojskowe i polityczne w USA, a także Europę Wschodnią, w tym na Gruzja. Ataki cybernetyczne są wymierzone również w NATO.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf