piątek, 20 grudnia 2019

Rosyjska baza skażona - strażnicy umierają

Według nowego raportu Tary Copp z McClatchy DC co najmniej 61 amerykańskich sił operacyjnych, które zostały rozmieszczone w byłej bazie radzieckiej zaledwie kilkaset mil od granicy z Afganistanem , zmarło lub miało raka.Rozmieszczenie wojsk, które rozpoczęło się wkrótce po atakach z 11 września, miało miejsce w wojskowej bazie na terenie Uzbekistanu o nazwie Karshi-Khanabad, znanym jako K2. Teren został wynajęty przez Stany Zjednoczone od rządu uzbeckiego kilka tygodni po incydencie terrorystycznym w 2001 r., Ponieważ znajdował się w pobliżu celów al-Kaidy i talibów.

Według raportu wojska amerykańskie zostały powitane znakami ostrzegawczymi „zagrożenia promieniowaniem” , „czarną mazią” wylewającą się z ziemi i wodą stawową, która świeciła na zielono .

K2 został zanieczyszczony pozostałościami broni chemicznej, przetworzonego radioaktywnie uranu i innymi zagrożeniami , zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez McClatchy.

Według badania armii z 2015 r. Co najmniej 61 mężczyzn i kobiet, którzy służyli w K2, zdiagnozowano raka lub zmarło na tę chorobę. Ale liczba ta może nie obejmować operacji specjalnych sił rozmieszczonych na K2, który prawdopodobnie nie były liczone z powodu tajności ich misji. - McClatchy DC

Według raportu Departament Obrony wiedział, że K2 był od samego początku skażony na podstawie dokumentów uzyskanych przez McClatchy, które są obecnie podane do wiadomości publicznej. Po tym, jak uzbeccy żołnierze, którzy przygotowali bazę, zachorowali w 2001 r., Centralne dowództwo USA nakazało przegląd wywiadu zagrożeń w obiekcie.

„Zanieczyszczenie ziemi na lotnisku Karshi-Khanabad stanowi zagrożenie dla zdrowia rozmieszczonych tam sił USA”, czytamy w tajnym raporcie z 6 listopada 2001 r., W którym dodano, że „miasto namiotowe”, które budowało wojsko amerykańskie - obejmowało namioty do jedzenia, spania i  higieny- były „w niektórych przypadkach bezpośrednio na powierzchni gleby, która prawdopodobnie była skażona”.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf