środa, 4 marca 2020

Koronawirus nie wybiera? Zaskakujące badania wskazują istnienie wzorca

Czy ktokolwiek zastanawiał się dlaczego Afryka jest praktycznie wolna od koronawirusa?

Obecnie  termin 'rasa'  zaczyna odchodzić do lamusa. Nie wolno bowiem kogokolwiek dyskryminować. Co jednak się stanie, jeżeli badania wskażą konkretny dowód różnic rasowych w podatności na wirusa?Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Tongji wskazuje, że wirus ma ten sam receptor, co enzym konwertujący angiotensynę 2 (Ace2), co choroba SARS. W 2003 największy odsetek śmiertelności miał miejsce wśród Azjatów. 


Na podstawie „publicznej bazy danych i najnowszej techniki jednokomórkowego RNA-Seq” chińscy naukowcy „przeanalizowali profil ekspresji RNA ACE2 w normalnych ludzkich płucach”. 
Co najważniejsze, naukowcy odkryli ponadto (w porównaniu z ośmioma indywidualnymi próbkami), że „azjatycki mężczyzna ma wyjątkowo dużą liczbę komórek wykazujących ekspresję ACE2 w płucach” w porównaniu z innymi rasami. (Baza danych została oparta na analizie ośmiu normalnych ludzkich dawców przeszczepu płuc różnych ras).

Zauważyliśmy również, że jedyny azjatycki dawca (mężczyzna) ma znacznie wyższy stosunek komórek wyrażających ACE2 niż dawcy biały i afroamerykański (2,50% vs. 0,47% wszystkich komórek). To może tłumaczyć obserwację, że nowa pandemia wirusa koronawirusa i poprzednia pandemia SARS-Cov są skoncentrowane w regionie azjatyckim.

To odkrycie pojawia się, gdy coraz więcej osób zaczyna dostrzegać rasowy wymiar wirusa.

Według Woke Wisdom - która deklaruje, że „rasa” ma tylko głęboką skórę - koronawirus powinien już teraz pustoszyć Afrykę . W końcu Afryka jest biedna, słabe zdrowie osłabia układ odpornościowy, a dostęp do opieki medycznej jest dla większości Afrykanów bardzo ograniczony. Z pewnością Afryka powinna być bardziej dotknięta niż jakikolwiek inny kontynent na świecie - podobnie jak mniejszości w  krajach Europejskich. Ale, zgodnie z ustaleniami chińskich naukowców, tak nie jest. 

Do tej pory oficjalnie zarejestrowano tylko trzy przypadki infekcji w Afryce, jeden w Egipcie , jeden w Algierii i jeden w Nigerii , bez zgonów.

Jest to niezwykle niewielka liczba dla kontynentu zamieszkałego przez prawie 1,3 miliarda mieszkańców i zaledwie kropla w oceanie ponad 86 000 przypadków i prawie 3000 zgonów odnotowanych w około 60 krajach na całym świecie.


Raport przedstawia następnie szereg hipotez. Czy zabrakło podróży między Chinami a Afryką? Nie. Czy może to mieć związek z klimatem? France24 zacytował lekarza, który odrzucił ten:


„Hipotezę tę odrzucił profesor Rodney Adam, który kieruje grupą zadaniową ds. Kontroli zakażeń w szpitalu uniwersyteckim Aga Khan w Nairobi w Kenii. „Nie ma aktualnych dowodów wskazujących, że klimat wpływa na transmisję” - powiedział.

Profesor Adam wykorzystał również swój wywiad jako okazję do zakwestionowania hipotezy rasowej:
„ Chociaż prawdą jest, że w przypadku niektórych infekcji mogą występować różnice genetyczne w podatności … nie ma aktualnych dowodów na to, że Covid-19”. [Podkreślenie dodane, elipsy w oryginale]
Należy jednak zauważyć, że znacząco przyznaje, że „w przypadku niektórych infekcji mogą występować różnice genetyczne w podatności…” Oczywiście jest to znane wszystkim w medycynie (patrz: choroba Tay-Sachsa ; anemia sierpowata ). Ale z jakiegoś powodu nie możemy pytać o to w COVID-19.

Afrykańskie media zauważyły ​​również zaskakujący brak zgonów. Niedawno seria afrykańskich serwisów informacyjnych doniosła, że ​​„afrykańskie geny krwi” mogą pozwolić na opór przeciwko koronawirusowi. W odpowiedzi Centrum Demokracji i Rozwoju z siedzibą w Nigerii (organizacja pozarządowa promująca demokrację, a nie organizacja naukowa) stwierdziła na swoim blogu, że: „eksperci twierdzili,że ​​Czarni są odporni na wirusa, to są„ fałszywe informacje”. ”

Dodał:

Paul Hunter, brytyjski specjalista od chorób zakaźnych i epidemii, powiedział DW [ Afryka została oszczędzona do tej pory od koronawirusa. Dlaczego? , 14 lutego 2020 r.], Że brak Covid-19 na kontynencie może być w dużej mierze spowodowany szczęściem. Nie ma nic szczególnego w tym, że Afryka nie widziała w tej chwili innego przypadku niż czysty przypadek… „Wątpię, że zobaczymy wielki wybuch w Afryce, choroby kropelkowe nie wydają się tak dużym problemem w Afryce” , powiedział. dodając, że SARS, choroba układu oddechowego, która jest również koronawirusem, rozprzestrzeniła się w 26 krajach w 2003 r., ale nie udało się jej opanować w Afryce. 

Z dowodów naukowych nie ma medycznego dowodu, że afrykańska krew jest odporna na koronawirus
6 komentarzy:

 1. A jaka jest zapadalność czarnych na tę chorobę w innych regionach świata? W Europie, w Stanach? To by mogło coś podpowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie chodzi o czynniki genetyczne (zresztą one mają znaczenie wtórne - vide: wykłady dr. Bruce Lipton) lecz o klimatyczne i dietę

   Usuń
 2. perspektywa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej to wyjaśnia - prof. Sun Peilin przekazał studentom syndromy TCM związane z koronawirusem. Dotyczą tzw. Zimnej Wilgoci.
  Google it: Traditional Chinese Medicine Cold-Dampness

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. choroba przybiera dwie formy:
   1. jedna to działanie na poziomie Taiyang czyli problemy oddechowe i inne systemu Płuc.
   2. Może jednak szybko przenieść się na poziom Taiyin i wtedy mamy biegunki, ból mięśni, wymioty itp.
   Każdy z tych przypadków oczywiście należy leczyć inaczej. Medycyna chińska ma na oba przypadki stosowne receptury, natomiast medycyna zachodnia nie ma na wirusa w Wuchan dobrego leku.
   Ponieważ nie jest wzorzec podobny do grypy (jak to pierwotnie wyglądało) to Banlangen nie jest tu dobrym lekiem profilaktycznym (usunąłem to więc ze swojego wcześniejszego posta).

   JAKO PROFILAKTYKĘ należy więc stosować recepturę Shuang Huang Lian Kou Fu Ye (zawierającą Jin Yin Hua, Huang Qin oraz Lian Qiao) - to klasyczna receptura ochronna do picia.

   Leczenie:
   Poziom Taiyang
   1. (problemy płucne, krótki oddech itp.): inwazja Zimna-Wilgoci - receptura Qiang Huo Sheng Shi Tang.
   2. Poziom Taiyin (wymioty, biegunka, ból mięśni) - receptura Huao Xiang Zheng Qi Wan
   3. Jest też MOŻLIWY TRZECI TYP: Wiatr-Gorąco - tu leczenie recepturą Yin Qiao San plus Sang Ju Yin.

   Usuń
 3. https://tcmwiki.com/wiki/eliminating-dampness

  OdpowiedzUsuń
 4. As reported by Stanford Medical, It is really the SINGLE reason this country's women live 10 years longer and weigh on average 19 KG less than us.

  (And by the way, it is not related to genetics or some secret diet and really, EVERYTHING around "HOW" they are eating.)

  BTW, What I said is "HOW", not "WHAT"...

  TAP on this link to see if this brief test can help you find out your real weight loss possibility

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf