wtorek, 24 marca 2020

Koronawirus jako broń biologiczna – jak Chiny ukradły wirusa Kanadzie i stworzyły z tego broń

Chiny od lat prowadzą badania nad użyciem mikrobów jako broni. Koronawirus jako broń biologiczna mógł zostać wykradziony w 2019 z kanadyjskiego centrum badawczego i stamtąd trafić do Wuhan.Od redakcji: poniższy artykuł jest tłumaczeniem tekstu z 26 stycznia 2020 opublikowanego przez serwis GreatGameIndia – prezentujemy jego całość jako zwrócenie uwagi na do tej pory nie poruszane informacje dotyczące pochodzenia koronowirusa w Chinach a potem także jego rozprzestrzenienia się w świecie.

W ubiegłym roku miała miejsce próba przemytu koronawirusa z Kanady. Trop prowadził do grupy chińskich agentów pracujących w kanadyjskim laboratorium. Późniejsze dochodzenie przeprowadzone przez GreatGameIndia połączyło agentów z Chińskim Programem Wojny Biologicznej, z którego podejrzewa się, że wirus wyciekł wywołując wybuch epidemii zachorowań na koronawirusa w Wuhan. (Raport ten poświęcony możliwości wykorzystania koronowirusa jako broni biologicznej wywołał poważne międzynarodowe kontrowersje i jest aktywnie tłumiony przez część głównych mediów.)
Saudyjska próbka SARS

13 czerwca 2012 r. 60-letni Saudyjczyk został przyjęty do prywatnego szpitala w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej z siedmiodniową historią gorączki, kaszlu, odkrztuszania i duszności. Do tej pory nie chorował na choroby sercowo-płucne, jak również na nerki, nie przyjmował długoterminowych leków i nie palił.

Egipski wirusolog dr Ali Mohamed Zaki wyizolował i zidentyfikował wcześniej nieznanego koronawirusa z jego płuc. Po tym, jak rutynowa diagnostyka nie zidentyfikowała czynnika sprawczego, Zaki skontaktował się z Ronem Fouchierem, wiodącym wirusologiem w Erasmus Medical Centre (EMC) w Rotterdamie w Holandii, w celu uzyskania porady.


Nieprawidłowości w obrazowaniu klatki piersiowej pacjenta saudyjskiego zakażonego koronawirusem. Pokazano radiogramy klatki piersiowej pacjenta w dniu przyjęcia (panel A) i 2 dni później (panel B) oraz tomografię komputerową (CT) 4 dni po przyjęciu (panel C).

Fouchier zsekwencjonował wirusa z próbki wysłanej przez Zakiego. Wykorzystał on metodę reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym (RT-PCR) o szerokim spektrum „pan-koronawirusa” w celu przetestowania i odróżnienia cech wielu znanych koronawirusów, o których wiadomo, że infekują ludzi.Ten niedatowany obraz pliku opublikowany przez Brytyjską Agencję Ochrony Zdrowia pokazuje obraz koronawirusa w mikroskopie elektronowym, część rodziny wirusów wywołujących dolegliwości, w tym przeziębienie i SARS, które po raz pierwszy zidentyfikowano na Bliskim Wschodzie. HANDOUT / Associated Press

Ta próbka koronawirusa została przejęta przez dyrektora naukowego dr Franka Plummera (klucz do dochodzenia w sprawie koronawirusa, Frank Plummer został niedawno zamordowany w Afryce) w kanadyjskim National Microbiology Laboratory (NML) w Winnipeg bezpośrednio od Fouchiera, który otrzymał ją od Zakiego. To właśnie ten wirus został rzekomo skradziony z kanadyjskiego laboratorium przez chińskich agentów.

MUST READ

TRANSCRIPT of the exclusive interview conducted by @Geopolitics_Emp with Bioweapons expert Dr. Francis Boyle on the origins of #Coronavirus. Dr Boyle drafted the US Bioweapons Act for the Bioweapons Convention followed by numerous countries.https://greatgameindia.com/transcript-bioweapons-expert-dr-francis-boyle-on-coronavirus/ …

#FrankPlummer - renowned Winnipeg based Canadian National Microbiology Laboratory scientist key to #Coronavirus investigation has died in mysterious conditions in Africa. He was the one who received Saudi SARS Coronavirus sample which was smuggled to Wuhanhttps://greatgameindia.com/frank-plummer-canadian-lab-scientist-key-to-coronavirus-investigation-assassinated/ …

Kanadyjskie laboratorium

Z holenderskiego laboratorium do kanadyjskiego zakładu NML Winnipeg koronawirus przybył 4 maja 2013 r. Tam wyhodowano zapasy wirusa i wykorzystywano je do oceny testów diagnostycznych stosowanych w Kanadzie. Naukowcy z Winnipeg pracowali nad tym, które gatunki zwierząt mogą zostać zarażone nowym szczepem.

Badania przeprowadzono we współpracy z krajowym laboratorium Kanadyjskiej Agencji Kontroli Żywności, National Center for Foreign Animal Diseases, które mieści się w tym samym kompleksie, co National Microbiology Laboratory.

NML ma długą historię oferowania kompleksowych usług testowania koronawirusów. Wyizolował i dostarczył pierwszą sekwencję genomu koronawirusa SARS i zidentyfikował inny koronawirus NL63 w 2004 r.

To właśnie kanadyjskie laboratorium z Winnipeg stało się celem chińskich agentów, co jasno można by określić mianem szpiegostwa biologicznego.
Chiński szpiegostwo biologiczne

W marcu 2019 r., w tajemniczych okolicznościach, dostawa wyjątkowo zjadliwych wirusów z kanadyjskiego NML trafiła do Chin. Wydarzenie to wywołało wielki skandal wśród ekspertów ds. Broni biologicznej, którzy pytali, dlaczego Kanada wysyła śmiertelne wirusy do Chin. Naukowcy z NML określili te wysoce śmiertelne wirusy jako potencjalną broń biologiczną.

Po dochodzeniu incydent został prześledzony przez chińskich agentów pracujących w NML. Cztery miesiące później, w lipcu 2019 r., grupa chińskich wirusologów została siłą odesłana z Canadian National Microbiology Laboratory (NML). NML jest jedyną w Kanadzie placówką 4. poziomui i jedną z niewielu w Ameryce Północnej wyposażoną do leczenia najbardziej śmiertelnych chorób na świecie, w tym Eboli, SARS, koronawirusa itp.Xiangguo Qiu – chiński agent ds. Walki z biologią

Naukowiec NML, która została odesłana z kanadyjskiego laboratorium wraz z mężem, innym biologiem i członkami jej zespołu badawczego, uważa się za chińskiego agenta ds. Walki z biologią Xiangguo Qiu. Qiu była kierownikiem Sekcji Rozwoju Szczepionek i Terapii Antywirusowych w Programie Specjalnych Patogenów w kanadyjskim NML.

Xiangguo Qiu to wybitny chiński naukowiec urodzona w Tianjin. Uzyskała stopień doktora medycyny na Hebei Medical University w Chinach w 1985 r., Do Kanady przyjechała na studia podyplomowe w 1996 r. Później była związana z Instytutem Biologii Komórki i Wydziałem Pediatrii i Zdrowia Dziecka Uniwersytetu w Manitobie , Winnipeg, nie zajmowała się przy tym badaniem patogenów.

Nagle jednak to się zmieniło. Od 2006 roku rozpoczęła studia nad silnymi wirusami w kanadyjskim NML. Przykładowo wirusy wysłane z NML do Chin były przez nią badane w 2014 r. (Wraz z wirusami Machupo, Junin, Gorączka Doliny Rift, Krwotoczna gorączka kongijska i Hendra).
Infiltracja kanadyjskiego laboratorium

Dr Xiangguo Qiu jest żonata z innym chińskim naukowcem – dr. Kedingiem Chengiem, również powiązanym z NML, w szczególności z jego rdzeniem naukowo-technicznym. Dr Cheng jest przede wszystkim bakteriologiem, który przeszedł na wirusologię. Para jest odpowiedzialna za infiltrację kanadyjskiego NML przez wielu chińskich agentów jako studenci współpracujących z szeregiem chińskich ośrodków naukowych związanych bezpośrednio z chińskim programem wojny biologicznej:
Instytut Wojskowego Weterynarii, Akademia Wojskowych Nauk Medycznych, Changchun
Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, Chengdu Military Region
Wuhan Institute of Virology, Chińska Akademia Nauk, Hubei
Instytut Mikrobiologii, Chińska Akademia Nauk, PekinŹródła podają, że Xiangguo Qiu i jej mąż Keding Cheng zostali usunięci z National Microbiology Lab w Winnipeg w dniu 5 lipca 2019 r. Od tego czasu uniwersytet w Manitobie zakończył ich wizyty, ponownie skierował swoich doktorantów oraz ostrzegł personel, studentów i wykładowców przed podróżami do Chin.Wszystkie cztery wyżej wymienione obiekty chińskich ośrodków badań nad bronią biologiczną współpracowały z dr. Xiangguo Qiu w kontekście wirusa Ebola, Instytut Weterynarii Wojskowej (Institute of Military Veterinary) także przyłączył się do badań nad wirusem gorączki Rift Valley, podczas gdy Instytut Mikrobiologii przyłączył się do badań nad wirusem Marburg. Zauważalnie, lek użyty w tym ostatnim badaniu – Fawipirawir – był wcześniej z powodzeniem testowany przez Chińską Akademię Wojskowych Nauk Medycznych, pod oznaczeniem JK-05 (pierwotnie japoński patent zarejestrowany w Chinach już w 2006 r.), przeciwko wirusowi Ebola i dodatkowym wirusom.

Jednakże, badania przeprowadzone przez dr Qiu są znacznie bardziej zaawansowane i najwyraźniej niezbędne dla rozwoju chińskiej broni biologicznej w przypadku włączenia wirusów Coronavirus, Ebola, Nipah, Marburg lub Rift Valley.

Kanadyjskie dochodzenie jest w toku i pozostają pytania, czy poprzednie wysyłki do Chin innych próbek wirusów lub innych niezbędnych preparatów odbywały się w latach 2006-2018 w ten czy inny sposób.

Dr Xiangguo Qiu współpracowała również w 2018 r. z trzema naukowcami z US Army Medical Research Institute of Infectious Diseases w stanie Maryland, badając immunoterapię po ekspozycji na dwa wirusy Ebola i wirus Marburga u małp; badanie wspierane było przez amerykańską agencję redukcji zagrożeń obronnych.
Koronawirus z Wuhan

Dr Xiangguo Qiu odbyła co najmniej pięć podróży w ciągu roku akademickiego 2017-18 do wspomnianego wyżej Narodowego Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego w Wuhan działającego pod auspicjami Chińskiej Akademii Nauk, które uzyskało certyfikat BSL4 w styczniu 2017 r. Ponadto, w sierpniu 2017 r. chińska Narodowa Komisja Zdrowia zatwierdziła prowadzenie badań z udziałem wirusów gorączki krwotocznej typu Ebola, Nipah i Krymsko-Kongo właśnie w zakładzie w Wuhan.

Tak się składa, że Wuhan National Biosafety Laboratory znajduje się zaledwie 20 mil od targu owoców morza Huanan, który stał się epicentrum epidemii Coronavirusa nazwanego Coronavirusem Wuhan.

Narodowe Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego w Wuhan mieści się na terenie chińskiego kompleksu wojskowego Wuhan Institute of Virology powiązanego z chińskim programem walki biologicznej. Było to pierwsze w kraju laboratorium zaprojektowane w celu spełnienia standardów poziomu bezpieczeństwa biologicznego 4 (BSL-4) – najwyższego poziomu zagrożenia biologicznego, co oznacza, że ​​będzie kwalifikowane do radzenia sobie z najbardziej niebezpiecznymi patogenami.

W styczniu 2018 r. Laboratorium uruchomiło „globalne eksperymenty na patogenach BSL-4”, napisał Guizhen Wu w czasopiśmie Biosafety and Health. „Po incydencie z SARS wyciekiem z laboratorium w 2004 r. Byłe Ministerstwo Zdrowia Chin zainicjowało budowę laboratoriów konserwujących patogeny wysokiego poziomu, takie jak SARS, koronawirus i pandemiczny wirus grypy”, napisał Guizhen Wu.
Koronowirus jako broń biologiczna

Instytut Wuhan badał w przeszłości koronawirusy, w tym szczep, który powoduje zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej lub SARS, wirus grypy H5N1, japońskie zapalenie mózgu i dengę. Naukowcy z instytutu badali również zarodek wywołujący wąglika – czynnik biologiczny opracowany w Rosji.

„Koronawirusy (szczególnie SARS) były badane w instytucie i prawdopodobnie są tam przetrzymywane”, twierdzi Dany Shoham, były izraelski oficer wywiadu wojskowego, który studiował chińską broń biologiczną. Powiedział. „SARS jest w całości objęty chińskim programem BW i zajmuje się kilkoma stosownymi obiektami.”

James Giordano, profesor neurologii na Georgetown University i starszy pracownik Biowarfare w US Special Operations Command, powiedział, że rosnące inwestycje Chin w biotechnologię, luźniejsza etyka w zakresie edycji genów i inne najnowocześniejsze technologie oraz integracja między rządem i środowiskiem akademickim podnoszą widmo takich patogenów jako broni.

Może to oznaczać ofensywnego agenta lub zmodyfikowany zarodek uwolniony przez pełnomocników, do którego tylko Chiny mają lekarstwo lub szczepionkę. „To nie jest wojna jako taka” – powiedział. „Ale to, co robi, to wykorzystanie zdolności do działania jako globalny wybawca, który następnie tworzy różne poziomy zależności makro- i mikroekonomicznych oraz zależności od bioenergii”.
Chiński Program Wojny Biologicznej

W artykule naukowym z 2015 r. Shoham z Centrum Studiów Strategicznych Begin-Sadat twierdzi, że w produkcję broni biologicznej zaangażowanych jest ponad 40 chińskich zakładów.

Chińska Akademia Wojskowych Nauk Medycznych faktycznie opracowała lek przeciw Eboli – zwany JK-05 – ale niewiele się o nim ujawniło ani o posiadaniu wirusa przez placówkę obronną, co skłoniło do spekulacji, że szczepy wirusa Ebola są częścią chińskiego arsenału wojny biologicznej, Shoham powiedział magazynowi National Post.

Ebola jest sklasyfikowana przez Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania jako czynnik bioterroryzmowy „kategorii A”, co oznacza, że ​​może być łatwo przenoszona z osoby na osobę, powoduje wysoką śmiertelność i „mogłaby wywołać panikę”.

Uważa się, że chiński program walki biologicznej w zaawansowanym stadium obejmuje badania i rozwój, możliwości produkcji i uzbrojenia. Obecny wykaz obejmuje najpewniej pełen zakres tradycyjnych środków chemicznych i biologicznych z szeroką gamą systemów dostarczania, w tym rakiet artyleryjskich, bomb powietrznych, opryskiwaczy i pocisków balistycznych krótkiego zasięgu.
Militaryzacja biotechnologii

Narodowa strategia Chin w zakresie fuzji militarno-cywilnej uznała biologię za priorytet, a Ludowa Armia Wyzwolenia mogłaby być na czele rozszerzenia i wykorzystania tej wiedzy.

Chińskie wojsko poszukuje militarnych zastosowań w biologii i obiecujących skrzyżowań z innymi dyscyplinami, w tym naukami o mózgu, superkomputerami i sztuczną inteligencją. Od 2016 r. Centralna Komisja Wojskowa finansowała projekty dotyczące nauk o mózgu w wojsku, zaawansowanych systemów biomimetycznych, materiałów biologicznych i biomimetycznych, poprawy wydajności człowieka oraz biotechnologii „nowej koncepcji”.

W 2016 r. Doktorant AMMS opublikował rozprawę „Badania nad oceną technologii poprawy wydajności człowieka”, która charakteryzowała CRISPR-Cas jako jedną z trzech podstawowych technologii, które mogą zwiększyć skuteczność bojową żołnierzy. Wspierające badania dotyczyły skuteczności leku Modafinil, który ma zastosowanie w poprawie funkcji poznawczych; a przy przezczaszkowej stymulacji magnetycznej – rodzaj stymulacji mózgu, jednocześnie twierdząc, że „wielki potencjał” CRISPR-Cas jako „wojskowej technologii odstraszającej, w której rozwoju Chiny powinny przejąć inicjatywę”.

W 2016 r. Potencjalna wartość strategiczna informacji genetycznej skłoniła chiński rząd do uruchomienia National Genebank,(Narodowy Bank Genów), który zamierza stać się największym na świecie repozytorium takich danych. Ma na celu „rozwój i wykorzystanie cennych zasobów genetycznych Chin, ochronę bezpieczeństwa narodowego w dziedzinie bioinformatyki i zwiększenie zdolności Chin do przejęcia strategicznych szczytów” w dziedzinie wojny biotechnologicznej.

Zainteresowanie chińskiej armii biologią jako rodzącą się dziedziną działań wojennych kierowane jest przez strategów, którzy mówią o potencjalnej „broni genetycznej” i możliwości „bezkrwawego zwycięstwa”.

1 komentarz:

  1. Gdyby to była prawda to już dawno Kanadyjczycy poznaliby (...)swojego(...) koronawirusa...

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf