czwartek, 12 marca 2020

Chiny piszą historię na nowo


Każdy z nas doskonale wie, jak dobra propaganda kształtuje opinie globalne. Narastające zagrożenia i epidemia skłania do poszukiwania winnego za śmierć wielu ludzi. Nową narreację wydarzeń proponują nam Chińczycy.Mamy wiele naprawdę bardzo ciekawych teorii dotyczących pochodzenia wirusa. Wszystkie jednak drogi prowadzą do Wuhan. Miasta, o którym rozpisują się gazety od kilku miesięcy, a które dla komunistycznej partii Chin stało się „przeklęte”.
Wolność słowa w Chinach nie istnieje, dlatego obywatelom kraju smoka przedstawiana jest zupełnie nowa narreacja. Obywatele padają ofiarą teorii spiskowych w których to USA ukrywa swoją zasadniczą rolę w pandemii.
Chiny zmieniają narreację


Chiński urzędnik Lijian Zhao potępia urzędników amerykańskich 
Lijian, Zhao, rzecznik MSZ i zastępca dyrektora generalnego Departamentu Informacyjnego, skrytykował urzędników amerykańskich za wysuwanie, jak twierdzi, fałszywych oskarżeń o genezę wirusa.

Tłumaczenie
” P: Czy to możliwe, że stanowisko rządu USA, że wojsko USA sprowadziło wirusa do Wuhan?
Odp .: Ostatnio dyskutowano o źródle nowego wirusa korony. Jesteśmy zdecydowanie przeciwni różnym fałszywym i nieodpowiedzialnym uwagom niektórych wyższych urzędników rządowych USA i członków Kongresu. Społeczność międzynarodowa, w tym Stany Zjednoczone, ma różne poglądy na temat źródła wirusa. Chiny zawsze uważają, że jest to kwestia naukowa i wymaga naukowej i profesjonalnej porady”

Poniżej tłumaczymy cytat
” 2/2 CDC zostało złapane na miejscu. Kiedy pacjent zero zaczął chorować w USA? Ile osób jest zarażonych? Jakie są nazwy szpitali? Może to armia amerykańska sprowadziła epidemię do Wuhan. Bądź przejrzysty! Opublikujcie informacje! USA są nam winni wyjaśnienie! ”
Chiny publikują wielojęzyczną książkę 
„A Battle Against Epidemic„


China Book International wydał książkę wychwalającą chiński rząd za przeciwdziałania rozwojowi epidemii. Publikacja została wydana pod przewodnictwem prezydenta Xi Jinpinga.


„ Książka została opracowana w celu ukazania siły przywódców Komunistycznej Partii Chin (CPC) i chińskiego systemu socjalistycznego, a także wysiłków Chin we wzmacnianiu współpracy ze społecznością międzynarodową w celu wspólnej ochrony globalnego i regionalnego bezpieczeństwa zdrowia publicznego”, komunikat prasowy stwierdził.

Książka jest również dostępna w kilku językach, w tym angielskim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i arabskim. Obecnie jest dostępny na Amazonie.
Państwowe media w Chinach apelują o przeprosiny w USA


Xinhua, państwowy kanał medialny w Chinach, jest jednym z najsilniejszych sojuszników rządu w propagowaniu informacji. Niedawny artykuł opublikowany przez witrynę wzywa USA do przeprosin dla Chin.


„Powinniśmy słusznie powiedzieć, że USA są winne Chinom przeprosiny, świat jest winny Chinom podziękowania”, czytaj artykuł redakcyjny .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf