środa, 27 stycznia 2021

Chiny budują ściany graniczne wzdłuż granic z Wietnamem, Myanmarem

Chiny pracują nad wzmocnieniem i budową nowych murów granicznych wzdłuż granic z Wietnamem i Mjanmą, podała w niedzielę Australian Broadcasting Corporation (ABC).

Chiny są w trakcie rozbudowy „żelaznego ogrodzenia o wysokości 4,5 metra, zwieńczonego drutem kolczastym, wzdłuż rzeki Beilun”, która biegnie wzdłuż granicy z Wietnamem, jak zauważył outlet. „Zbudowany w latach 2012–2017 projekt o wartości 29 milionów dolarów… rozciąga się na 12 kilometrów i ma na celu ograniczenie przemytu towarów, narkotyków i ludzi” - napisała ABC 24 stycznia, cytując raport chińskiej agencji prasowej Xinhua. Podobnie, według ABC, Chiny podobno zakończyły w grudniu budowę długiego na 410 mil ogrodzenia na odcinku granicy z Birmą.

ChRL zamierza przedłużyć mur wzdłuż całej granicy z Birmą (około 1243 mil) do końca 2021 roku w ramach „drugiej fazy” projektu, poinformowało Radio Wolna Azja (RFA) 14 grudnia. faza zostanie zakończona do października 2022 r. i obejmie instalację „sieci wysokiego napięcia… na kluczowych [granicznych] odcinkach przemytniczych. System kamer Skynet i alarmy na podczerwień zostaną zainstalowane we wszystkich miejscach ”- czytamy w raporcie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf