piątek, 29 stycznia 2021

Władimir Putin przestrzega przed nową wojną światową

 27 stycznia  podczas wystąpienia wirtualnej konferencji Światowego Forum Ekonomicznego w Davos Agenda, Władimir Putin przedstawił ponurą prognozę i zauważył, że obecna epoka wykazuje podobieństwa do lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku przed „katastrofalną II wojną światową”.

„Mam nadzieję, że obecnie taki ostry konflikt nie jest możliwy” - powiedział Putin. „Ponieważ będzie to oznaczać koniec naszej cywilizacji”.

„Chciałbym jednak powtórzyć, że sytuacja może rozwinąć się w nieprzewidywalny i niekontrolowany sposób, jeśli będziemy siedzieć na rękach i nie robić nic, aby tego uniknąć. Istnieje możliwość, że możemy doświadczyć rzeczywistego załamania globalnego rozwoju, który może skutkować walką wszystkich ze wszystkimi ”.

Powiedział, że taka perspektywa skutkowałaby „ponurą dystopią”.

Nierówność majątkowa, polaryzacja polityczna i napięcia międzynarodowe zaostrzą ten problem, powiedział, a ponadto pandemia wirusa KPCh jeszcze bardziej obciąża społeczeństwo.

„Pandemia koronawirusa stała się dużym wyzwaniem dla ludzkości i przyspieszyła zmiany strukturalne, których warunki wstępne już istniały” - powiedział.

„Mamy wszelkie powody, by sądzić, że napięcia mogą się jeszcze bardziej zwiększyć.

„Instytucje międzynarodowe słabną, konflikty regionalne mnożą się, globalny system bezpieczeństwa degraduje się”.

Wezwał do zintensyfikowania dialogu między różnymi narodami i grupami, aby uniknąć możliwego konfliktu na całym świecie.

„Musimy [zapewnić] rozwój podążając inną ścieżką - taką, która jest pozytywna, zrównoważona i konstruktywna” - powiedział.

1 komentarz:

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf