sobota, 30 stycznia 2021

Prezydent Brazyli: Covid może zostać z nami na zawsze

Prezydent Jair Bolsonaro ostrzegł w tym tygodniu, że walka z COVID-19 prowadzi donikąd i wezwał lokalnych przywódców do porzucenia surowych środków dystansowania społecznego i blokad, argumentując, że obywatele Brazylii muszą zacząć uczyć się, jak żyć z wirusem.

„Ten numer Covid będzie trwał przez całe życie” - powiedział Bolsonaro podczas cotygodniowej transmisji internetowej w mediach społecznościowych, dodając, że środki dystansowania społecznego „do niczego nie doprowadzą”.

65-letni Bolsonaro został już zarażony wirusem i zajął dość twardą postawę wobec dystansu społecznego.

Jeśli chodzi o szczepionki, prezydent Brazylii, wieloletni sceptyk wobec Chin, podziękował Pekinowi na początku tego tygodnia za dopuszczenie szczepionki Sinovac Biotech na eksport przeciwko COVID-19. Bolsonaro powiedział, jednak że sam się nie zaszczepi. 

Krytycy twierdzą, że laissez-fairowe podejście Bolsonaro do zarządzania kryzysem doprowadziło do ogromnej liczby ofiar śmiertelnych, ustępując miejsca w Stanach Zjednoczonych. Szpitale są przepełnione covidowymi pacjentami, co w ostatnich miesiącach wywarło presję na popularność prezydenta.

Powolne wdrażanie również wywarło presję na popularność Bolsonaro, ponieważ kraj otrzymał tylko dwa miliony dawek szczepionek Oxford / AstraZeneca.

W międzyczasie brazylijski fiskalny pakiet stymulujący mający na celu dalsze wsparcie gospodarki przed kraterami osiągnął swoje granice, dlatego Bolsonaro wzywa do pewnego poczucia normalności. W tym samym czasie ludzie uczą się żyć z wirusem.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf