środa, 25 sierpnia 2021

Musk mówi, że Tesla prawdopodobnie wypuści prototyp humanoidalnego robota w przyszłym roku

Dyrektor generalny Tesla Inc, Elon Musk, powiedział w czwartek, że producent samochodów elektrycznych prawdopodobnie wprowadzi w przyszłym roku prototyp humanoidalnego robota „Tesla Bot”, zaprojektowany do niebezpiecznej, powtarzalnej lub nudnej pracy, której ludzie nie lubią. - podaje agencja Reutera.

Przemawiając na wydarzeniu Tesla AI Day, miliarder przedsiębiorca powiedział, że robot, który ma około 5 stóp i 8 cali wzrostu, będzie w stanie wykonywać zadania, takie jak przykręcanie śrub do samochodów za pomocą klucza lub zbieranie artykułów spożywczych w sklepach


Robot miałby „głębokie implikacje dla gospodarki”, powiedział Musk, zajmując się niedoborem siły roboczej. Powiedział, że ważne jest, aby maszyna nie była „super droga”.


Wydarzenie AI Day odbyło się w trakcie rosnącej kontroli nad bezpieczeństwem i możliwościami zaawansowanego systemu asystentów kierowcy „Full Self-Driving” Tesli.

Musk nie skomentował tej analizy bezpieczeństwa technologii Tesli.

Amerykańskie organy bezpieczeństwa na początku tego tygodnia wszczęły dochodzenie w sprawie systemu asystentów kierowcy Tesli z powodu wypadków, w których samochody Tesli zderzyły się ze stacjonarnymi samochodami policyjnymi i wozami strażackimi.

Dwóch senatorów USA wezwało również Federalną Komisję Handlu do zbadania roszczeń Tesli dotyczących systemu „pełnej samodzielności”.

W czwartek niektórzy kwestionowali, czy Musk, który często zachwalał postęp technologiczny na pokazowych wydarzeniach tylko po to, by później zmniejszyć plany, byłby w stanie osiągnąć swoje cele dla robota.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf