poniedziałek, 23 sierpnia 2021

Czym jest "Therapy-Industrial Complex"?

Termin "military-industrial complex" dla wielu brzmi znajomo, ale okazuje się, że istnieją także inne uprzemysłowiowe branże. Np. oparte na zdrowiu.


Jak pisze "The Epoch Times" model choroby jest pozornie oparty na nauce, ale wyraźnie opiera się na myśli marksistowskiej. Sugeruje, że szczęście jest rozdzielane niesprawiedliwie, ponieważ ci, którzy je mają, nic dla niego nie zrobili. Twierdzi, że rząd musi zapewnić „dostęp” do „pomocy” niesprawiedliwie pozbawionym szczęścia, a kiedy to nie działa, coraz więcej „leczenia” jest jedynym rozwiązaniem.

To prowadzi większość ludzi do przekonania, że ​​są złamani, ponieważ szczęście nie przychodzi bez wysiłku.Zachowania, które szkodzą zdrowiu psychicznemu, są tolerowane, ponieważ model choroby sprawia, że ​​inne przyczyny są tabu. Leczenie ma niski wskaźnik powodzenia, więc niekończące się rundy leczenia z niepokojącymi skutkami ubocznymi. Grupy tożsamości opierają się na etykietach chorób, kładąc nacisk na „obronę” na rzecz „zakwaterowania” zamiast zdrowia psychicznego.

Najważniejszym problemem jest oczywiście to, że model choroby odciąga nas od działań, które promują zdrowie psychiczne. Jeśli kwestionujesz chorobowy model zdrowia psychicznego, jesteś potępiany jako nienawidzący, stygmatyzujący i antynaukowy wariat. Więc większość ludzi po prostu to akceptuje. W rzeczywistości większość ludzi nie zauważa tego tak, jak ryba nie zauważa wody, ponieważ nie słyszysz alternatyw.

W rezultacie wszyscy jesteśmy kuszeni, aby robić dziwaczne rzeczy, aby stymulować nasze hormony szczęścia.  Nieszczęśliwe chemikalia w mózgu jeszcze bardziej komplikują życie. Sprawiają, że czujemy, że nasze przetrwanie jest zagrożone, nawet jeśli świadomie w to nie wierzymy. Zagrożenia chemiczne mówią racjonalnemu mózgowi, aby szukał dowodów zagrożenia, więc jesteśmy bardzo dobrzy w znajdowaniu dowodów zagrożenia. Powtarzanie buduje ścieżki neuronowe, które ułatwiają odczuwanie

Jedną z taktyk kompleksu terapeutyczno-przemysłowego jest zatem sztuczne, chemiczne zarządzanie tymi impulsami. Tak, jak rolą kompleksu militarno-przemysłowego, jest nieustanne stymulowanie konfliktów zbrojnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf