sobota, 28 sierpnia 2021

Zmiany na amerykańskim rynku pracy idą w bardzo złym kierunku

Jak zwraca uwagę analityk sewisu Zero Hedge, w USA rynki nie skupiają się tak bardzo na miejscach pracy, jak na tym, kiedy zacznie się ograniczanie produkcji dolara przez bank rezerwy federalnej (Fed). Większość z powstałych miejsc pracy, to nie nowe miejsca pracy, ale po prostu ludzie powracający do automatów, które powstały, gdy Covid-19 zakłócił gospodarkę. Ogromnym czynnikiem X jest oczywiście sposób radzenia sobie ze strachem przed Covid-19.

Zmiany strukturalne zachodzące w gospodarce są bardzo niebezpieczne. Oprócz braku wystarczającej liczby pracowników spieszących do powrotu do pracy, 4% wzrost płac rok do roku krzyczy o przyszłej inflacji. Wraz z tym pojawia się potencjalne ryzyko gwałtownego wzrostu nierówności, czego nie powinniśmy przeoczyć. Niektórzy uważają, że firmy nie będą nadal oferować wyższych płac w przyszłości, ale jest bardzo możliwe, że zaczęła się pętla samozasilania.

Obecna polityka Fedu, która podkreśla jego rolę jako wielkiego aktywatora, tworzy toksyczny napar. Gdyby Fed nie podążał swoją ścieżką, inne kraje nie byłyby w stanie podążać podobnymi ścieżkami bez szkody dla swoich walut i gospodarek. Tworzy to raczej podmokły fundament, na którym można zbudować solidną regenerację. Jedynym sposobem, aby naprawdę iść naprzód, jest zmierzenie się z naszymi problemami i usunięcie z istnienia coraz liczniejszych firm zombie.

Cała idea, że ​​istnieje więcej ofert pracy niż bezrobotnych, najprawdopodobniej ignoruje fakt, że wiele firm korzysta z „pełnej prasy”, aby zatrudniać pracowników na wielu różnych platformach. Oznacza to, że dla tego samego miejsca pracy umieszczanych jest wiele reklam. Innym czynnikiem jest to, że na razie firmy chcą zatrudnić więcej pracowników niż potrzebują, myśląc, że niedługo wielu z nich zrezygnuje lub w każdej chwili mogą ich zlikwidować. Mogłoby to udowodnić, że całe niesłuszne zainteresowanie zmniejszaniem liczby pracowników maskuje rzeczywisty stan rynku pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf