środa, 12 września 2018

Grupy paramilitarne gotowe do ataku?

Dla wielu czytelników sieci niedawno opublikowana informacja mogła być niemałym zaskoczeniem. Agencje bezpieczeństwa w Europie poinformowały o możliwym zagrożeniu ze strony grup paramilitarnych działających na terenie kontynentu. Jak podają agencje, wiele z skrajnie prawicowych grup dysponuje ciężkim sprzętem militarnym w tym w niektórych przypadkach pojazdów opancerzonych i czołgów. 

Ostatnie ostrzeżenie pojawiło się w niedzielę, kiedy czeski dziennik Mlada Fronta Dnes opublikował fragmenty raportu bezpieczeństwa na ten temat. Raport został sporządzony przez analityków w Security Information Service (BIS), głównej krajowej agencji wywiadowczej. Przedstawiono w nim ostatnie działania grupy nazywającej się National Home Guard, skrajnie prawicową, antyimigracyjną politykę, o której mówią niektórzy eksperci. Składa się z około 2000 członków w całej Republice Czeskiej. Chociaż jest to oficjalnie odrzucone, uważa się, że grupa jest uzbrojonym skrzydłem Narodowej Demokracji, skrajnie prawicową nacjonalistyczną partią polityczną, która otrzymała 36 000 głosów w wyborach parlamentarnych 2017 r.

Raport BIS stwierdza, że ​​National Home Guard ma 90 oddziałów w całym kraju i jest obecnie w posiadaniu znacznych ilości broni, z których niektóre zostały przemycone do Republiki Czeskiej z Libii. Wiele największych organizacji w miastach, w Pradze, Ostrawie i innych miejscach, organizuje regularne szkolenia z broni w tajnych lokalizacjach. W niektórych mniejszych miastach w całym kraju, gdzie policja jest ograniczona, Narodowa Gwardia Domowa obecnie prowadzi regularne patrole zbrojne, w które są adresowani imigranci - szczególnie ci z przeważnie krajów muzułmańskich. Ponadto, zgodnie z raportem BIS, grupa ostatnio zaczęła rekrutować się z szeregów policji i czeskich sił zbrojnych.

Mlada Fronta Dnes pojawiło się w raporcie opublikowanym przez BBC, że dwie skrajnie prawicowe bojówki na Słowacji rozpoczęły szkolenie w paramilitarnej bazie, która zawiera transportery opancerzone i czołgi. Baza należy do The Night Wolves , gangu motocyklistów, znanego ze stanowiska antyimigracyjnego i antyeuropejskiego. Niedawno jednak The Night Wolves szkoliły się w paramilitarnej taktyce w koordynacji z dwiema innymi grupami, słowackimi oponentami i NV Europa, powiedział BBC. Położony w miejscowości Dolna Krupa, 45 mil na północ od słowackiej stolicy Bratysławy, baza zawiera kilka czołgów i innych pojazdów opancerzonych. The Night Wolves twierdzą, że w obiekcie znajduje się muzeum II wojny światowej, które wyjaśnia obecność pojazdów wojskowych. BBC pinformowało, że grupa jest podejrzewana o wykorzystywanie bazy do trenowania prorosyjskich ukraińskich separatystów i innych wschodnioeuropejskich grup paramilitarnych. Raport BIS stwierdza, że ​​skrajnie prawicowe grupy paramilitarne w Czechach i na Słowacji - które do 1993 r. Były regionami zjednoczonej Czechosłowacji - utrzymują regularny kontakt ze sobą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf