wtorek, 25 września 2018

ISIS znowu atakuje, tym razem w Iranie


Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego są prawdopodobnie odpowiedzialni za atak terrorystyczny, który miał miejsce w ubiegłą sobotę 22 września. W trakcie parady wojskowej w mieście Ahvaz terroryści zaczęli strzelać do żołnierzy i cywili znajdujących się w centrum miasta.Opozycja do władz w Iranie nawołuje do krwawego odwetu, niektórzy politycy sugerują, że atak został zaplanowany i przeprowadzony przez Amerykanów, kto jest odpowiedzialny za śmierć 29 osób? 
Nie wiadomo. Bardzo szybko do zbrodni przyznało się ISIS, a także Ahvaz National Resistance. Obecnie prowadzone jest śledztwo w kraju. 
ISIS opublikowało film z ataku, lokalna policja zwraca jednak uwagę, że liczba ofiar się nie zgadza i sugeruje, że film został zmanipulowany.
Konsekwencją ataków, jest przekonanie w Iranie, że USA i ich sojusznicy podnoszą poparcie dla grup bojowników wzdłuż ich granic. Powoduje to niechęć nie tylko wśród polityków wobec Waszyngtonu, ale także obywateli.
"Terroryści, którzy przeprowadzili atak, zostali zabici, a reszta z nich - do ostatniego człowieka - zostanie zidentyfikowana" - powiedział na pogrzebie dla ofiar ataku, według agencji informacyjnej ISNA. "Będziemy karać każdego z terrorystów za swoje czyny ".


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf